Найближчим часом процес реалізації майна банкрутів стане проходити з максимальною прозорістю. Це стало можливим за рахунок успішної розробки і вступу в юридичну силу Кодексу про банкрутство на території України. У ньому були враховані вимоги активістів щодо запуску продажів через прозору державну систему, якої виступає Прозорро.Продажі tender.uub.com.ua. Публічні торги з реалізації компаній банкрутів гарантує чесність і відкритість, тому взяти участь в аукціонах можуть всі бажаючі, які зареєстрували попередньо особистий кабінет на платформі.

У 2019 вступив в юридичну силу Кодекс про банкрутство, завдяки чому в сучасне законодавче право було внесено ряд змін. У зазначений нормативно-правовий документ гарантує регулювання сфери продажів активів банкрутів, причому з чітким формулюванням процедури проведення торгів щодо фізичних і юридичних осіб.

Крім цього, серед найбільш ключових змін прийнято вважати допуск до реалізації майна банкрутів через сучасну віртуальну платформу Прозорро.Продажі. Електронний ресурс був розроблений і успішно функціонує з 2016 року. У тестуванні брали участь кваліфіковані фахівці кількох відомстві, серед яких:

  • Національного банку України;
  • Фонду гарантування вкладів;
  • Міністерства економічного розвитку;
  • громадські активісти.

Завдяки успішному проекту державної віртуальної платформи Прозорро.Продажі, державні та приватні компанії отримують шанс максимально ефективно реалізувати персональні активи для подальшого розрахунку з безпосередніми кредиторами. Зверніть увагу, тільки за останні кілька років функціонування відкритих торгів, державі вдалося отримати прибуток в розмірі до 25 млрд. Гривень. При цьому кількість зареєстрованих учасників аукціону перевищує 15 тисяч користувачів в особі фізичних та юридичних осіб.

Як недолік віртуальної платформи вважається неможливість прямої реєстрації особистого кабінету з офіційного сайту. Тому доводиться користуватися послугами акредитованих компаній. До найбільш популярних прийнято вважати ТБ «Українська біржа торгів». Крім авторизації майданчик надає можливість брати активну участь у всіляких торгах, які проходять на Прозорро.Продажі. Це обумовлено наявністю статусу офіційного партнера.

Процедура участі у відкритих торгах по реалізації майна банкрутів

Офіційна система продажів пропонує всім безпосереднім учасникам чіткий алгоритм дій. Завдяки такому походу виключається ймовірність виникнення непорозумінь і помилок з витікаючими негативними наслідками. Процес включає в себе:

  1. Реєстрацію особистого кабінету шляхом внесення достовірної інформації про фізичну або юридичну особу — в залежності від статусу потенційного клієнта біржі торгів.
  2. Отримання персонального унікального ідентифікатора і ключа доступу до профілю.
  3. Вибір даного лота для подальшої реєстрації.
  4. Внесення гарантованого застави — розмір прямо залежить від заявленої стартової ціни.
  5. Прийняття активної участі з метою придбання активів банкрутів з максимальною вигодою.

При наявності будь-яких питань, завжди можна звернутися за безкоштовною допомогою до кваліфікованих менеджерів. Щоб отримати вичерпну відповідь досить максимально чітко формулювати запити. Зворотний зв’язок можна організувати по електронній пошті або зателефонувавши по виділеному гарячого номером телефону.