Останні медичні новини
КІР –НЕБЕЗПЕКА ПОВЕРТАЄТЬСЯ.
З початку 2017 року в Європі реєструється складна епідемічна ситуація із захворюваності на кір.
Станом на 10.12 2017 р. в Україні на кір захворіло 2381 особа, з яких 72% складають дорослі. Зафіксовано 4 смерті від кору: померло 2 дитини та 2 медичних працівника.
ПРОФІЛАКТИКА БОТУЛІЗМУ
Ботулізм — хвороба, що виникає в результаті отруєння токсинами бактерій ботулізму і характеризується важким ураженням центральної і вегетативної нервової системи. Збудник — Clostridium botulinum — широко поширений у природі з постійним місцем існування в ґрунті, утворює спори, надзвичайно стійкі до впливу хімічних і фізичних факторів (витримують кип’ятіння протягом 5 годин і гинуть при 120° С через ЗО хвилин). Бактерії містять одну з найсильніших у природі отрут — ботулотоксин. Його смертельна доза для людини складає усього лише 0,3 мкг. Зараження людини ботулізмом відбувається при вживанні продуктів тваринного і рослинного походження: забруднених клостридіями фруктів і овочів, неправильно консервованих продуктів, через ковбаси, шинку, копчену рибу. В останні роки у виникненні ботулізму не останню роль грають консервовані в домашніх умовах гриби. Хвора людина небезпечна для навколишніх через виділення в зовнішнє середовище бактерії з фекаліями, блювотними масами. Потрапляючи до травного тракту ботулотоксин не руйнується ферментами, а всмоктується у кров і розноситься по організму, «осідаючи» у різних відділах нервової системи. Результат — парези і паралічі м’язів гортані, глотки та дихальних м’язів. Порушення дихання та ковтання призводить до аспираційної (через потрапляння вмісту шлунку до легень) пневмонії. Може розвинутися сепсис (зараження крові).
Впровадження в дію проекту«Сталість ВІЛ-послуг»
30.05.2017 року в поліклініці № 2 КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім Є.Є. Карабелеша» для ЗМІ проведено брифінг мера міста Херсон Миколаєнко В.В., головного лікаря Малицької А.П. та фахівців лікарні щодо стану впровадження в місті проекту «Сталість ВІЛ-послуг».
Проект, який фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується консалтинговою компанією «Deloitte», був презентований в місті у 2016 році та має на меті посилення системи охорони здоров’я України для забезпечення ефективного та сталого надання послуг з профілактики, лікування та догляду у сфері ВІЛ-інфекції/СНІДу найбільш уразливим групам населення. За результатами зустрічі з представниками USAID було підписано Меморандум про співробітництво між Херсонською міською радою, Департаментом охорони здоров’я Херсонської обласної державної адміністрації та Херсонською міською громадською організацією «Асоціація 21 століття».
Читати далі: Впровадження в дію проекту«Сталість ВІЛ-послуг»
Покращення якості профілактики та лікування ВІЛ- інфікованих пацієнтів
В рамках реалізації в Україні програм
Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією, 08 грудня
2016 року представниками аудиторської компанії PricewaterhouseCoopers та ДУ
«Центр громадського здоров’я МОЗ України» був здійснений моніторинговий візит
до закладів охорони здоров’я Херсонської області, які надають допомогу
пацієнтам з ВІЛ-інфекцією з метою перевірки виконання програм профілактики та
лікування ВІЛ- інфікованих пацієнтів.
Читати далі: Покращення якості профілактики та лікування ВІЛ- інфікованих пацієнтів
Більше статтей...
- Когда надежда обращается к памяти…
- Евгений ЯКУБОВ: «Эндоскопическое обследование должно активнее применяться с профилактической целью»
- ВІДКРИТТЯ ПАМ’ЯТНИКА ЗАСЛУЖЕНОМУ ЛІКАРЮ УКРАЇНИ, ПОЧЕСНОМУ ГРОМАДЯНИНУ МІСТА ХЕРСОНА КАРАБЕЛЕШУ ЄВГЕНУ ЄВГЕНОВИЧУ
- Участь представників м. Херсон у ІІ Міжрегіональній зустрічі з питань обговорення підходів та інструментів із забезпечення якості та сталості надання ВІЛ-послуг
Сторінка 1 з 11