Сайт Херсонської міської ради
КІР –НЕБЕЗПЕКА ПОВЕРТАЄТЬСЯ.

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

З початку 2017 року в Європі реєструється складна епідемічна ситуація із захворюваності на кір.

Станом на 10.12 2017 р. в Україні на кір захворіло 2381 особа, з яких 72% складають дорослі. Зафіксовано 4 смерті від кору: померло 2 дитини та 2 медичних працівника.

ПРОТЯГОМ БАГАТЬОХ СТОЛІТЬ ЧЕРЕЗ ВИСОКУ СМЕРТНІСТЬ КІР УВАЖАВСЯ ОДНИМ ІЗ САМИХ НЕБЕЗПЕЧНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ ДИТЯЧОГО ВІКУ. У РОСІЇ ТА УКРАЇНІ  ВІД КОРУ ВМИРАЛА КОЖНА ЧЕТВЕРТА ДИТИНА (!), ЩО ДАЛО ПРИВІД НАЗИВАТИ ЦЕ ЗАХВОРЮВАННЯ ДИТЯЧОЮ ЧУМОЮ. ПІСЛЯ ЗАПРОВАДЖЕННЯ КОРЕВОЇ ВАКЦИНИ ЗАХВОРЮВАНІСТЬ І СМЕРТНІСТЬ УДАЛОСЯ ЗНИЗИТИ В СОТНІ РАЗІВ.

ОДНАК І В НАШ ЧАС СМЕРТНІСТЬ ВІД КОРУ ВЕЛИКА. ПО ДАНИМ ВСЕСВІТНЬОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я, ЩОРІЧНО В УСЬОМУ СВІТІ ВІД КОРУ ВМИРАЄ БЛИЗЬКО 900 ТИСЯЧ (!) ДІТЕЙ.

ДОНИНІ КІР ЗАЛИШАЄТЬСЯ ОДНІЄЮ З НАЙБІЛЬШ ПОШИРЕНИХ ВАКЦИНОКЕРОВАНИХ ІНФЕКЦІЙНИХ ХВОРОБ, ЩО ПЕРЕДАЄТЬСЯ ПОВІТРЯНО-КРАПЕЛЬНИМ ШЛЯХОМ.

Кір страшний ускладненнями. Частіше це коревий бронхіт, пневмонія, у важких випадках менінгоенцефаліт. Довгостроково перебуваючи в головному мозку збудник інфекції може викликати таке смертельне захворювання, як підгострий склерозуючий паненцефаліт, котрий може виникнути навіть після декількох років після захворювання. Раніше ця патологія реєструвалася із частотою 1 на мільйон чоловік, але при спалахах кору можливе збільшення числа захворілих. Кір може приводити до довічної  інвалідності  внаслідок поразки мозку, а також у вигляді сліпоти й глухоти.

Кір — це інфекційне захворювання, якому притаманна певна циклічність. Раніше, у дощеплювальний період, підйом захворюваності на кір спостерігався в середньому кожні два роки та захворюваність на кір була значно вищою.

Вірус кору дуже контагіозний, летучий. Єдиним шляхом профілактики кору та запобігання ускладнень від нього лишається проведення дітям профілактичних щеплень, внаслідок чого і виробляється імунітет до хвороби. Найбільшому ризику захворювання на кір та розвитку ускладнень піддаються нещеплені діти раннього віку. Інфікуватися на кір може будь-яка особа, яка не має специфічного імунітету, тобто та, яка не була вакцинована, або раніше не хворіла на кір.

Запобігти поширеності кору можливо шляхом формування у конкретному співтоваристві колективного імунітету. Колективний імунітет створює умови для того, щоб інфекційні захворювання не передавалися від одного члена колективу до іншого. Він може бути  досягнутий шляхом імунізації, а також шляхом, коли значна кількість людей із популяції перехворіє інфекційним захворюванням, і після цього в них формується стійкий пожиттєвий імунітет. Для формування колективного імунітету проти кору шляхом імунізації необхідне охоплення профілактичними щепленнями не менше як 95% населення.

Останнім часом в Європейському регіоні спостерігались циклічні спалахи кору, незважаючи на протидію розповсюдження хвороби з боку міжнародної ініціативи по боротьбі з кором.

Але, з початку 2017 року в світі заговорили про епідемію в цьому регіоні.

Підвищення захворюваності на кір в Україні пов’язане з активізацією епідемічного процесу в сусідніх регіонах, широкою антивакцинальною кампанією, яка розпочалася з 2008 року, та проблемами з постачанням імунобіологічних препаратів, що призвело до зниження рівня колективного імунітету.


ДОВІДКА: … ВЧЕНІ ПІДРАХУВАЛИ: ЯКЩО ПРИПИНИТИ ЩЕПЛЕННЯ ПРОТИ КОРУ, ТО ТІЛЬКИ  В США БУДЕ 3-4 МЛН. ЗАХВОРІВШИХ ТА 45000 СМЕРТЕЙ.

         ….ПОСТВАКЦІНАЛЬНІ РЕАКЦІЇ У ВИГЛЯДІ СУДОМ СПОСТЕРІГАЮТЬСЯ У 0,0001%  ЩЕПЛЕНИХ.


Пропонуємо батькам уважно переглянути початок цього матеріалу і зважити ризики, які виникають при вакцинації та хворобі. Також, обов’язково звертайтеся до лікаря у випадку будь – якого захворювання, особливо з висипом на шкірі.

ЖИТТЯ І ЗДОРОВ’Я ВАШИХ ДІТЕЙ У ВАШИХ РУКАХ!


Підготувала Головний позаштатний інфекціоніст УОЗ міської ради Демедюк О.І.