Сайт Херсонської міської ради
ВІДВЕРТО ПРО ВІЛ/СНІД…

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

(питання і відповіді по ВІЛ/СНІДу)

Що таке ВІЛ, і що таке СНІД? У чому різниця?

ВІЛ - це Вірус Імунодефіциту Людини, який вражає, в основному, імунну систему. СНІД - це Синдром Набутого Імунодефіциту, що є кінцевою стадією ВІЛ-інфекції. А якщо коротко, то ВІЛ-інфекція - це та стадія хвороби, коли вірус знаходиться в організмі, руйнує імунну систему, але ще немає зовнішніх проявів. СНІД - це стадія хвороби, коли організм людини вже не в змозі боротися з різними захворюваннями. Вони прогресують, і в результаті цього наступає смерть.


Чи можна заразитися ВІЛ /СНІДом через спілкування?

Існує три шляхи передачі ВІЛ-інфекції:

 • через кров, секрети і виділення;
 • статевим шляхом;
 • від матері до дитини.

Заразитися ВІЛ не можна: через рукостискання, обійми; через кашель або чхання; при використанні суспільного телефону; при відвідинах хворого в лікарні; через укуси комах; при користуванні суспільним туалетом; через їжу і посуд при сумісному мешканні; при купанні в басейні, лазні або ванні; через білизну і одяг.


Скажіть, а чи можна заразитися ВІЛ, займаючись незахищеним сексом з ВІЛ-інфікованим тільки один раз?

Так. Тому що одним з основних шляхів передачі ВІЛ-інфекції є статевий. Якщо ти займаєшся сексом з незнайомим партнером (партнеркою), то завжди використовуй презерватив. Крім ВІЛ-інфекції, презерватив перешкоджає зараженню інфекціями, що передаються статевим шляхом (сифіліс, гонорея, гепатити В, С і т.і.), і оберігає від небажаної вагітності. А краще всього мати одного постійного сексуального партнера, в якому ти упевнений(а).


Як мені уникнути зараження ВІЛ /СНІДом?

Для цього важливо пам'ятати, що це пов'язано з поведінкою людини. Понизити ризик зараження ВІЛ допоможе:

 • наявність постійного статевого партнера;
 • уникнення випадкових статевих зв'язків (при будь-яких випадкових статевих контактах необхідно використовувати презервативи). Це убереже не тільки від ВІЛ, але також і від інфекцій, що передаються статевим шляхом, гепатитів В і С;
 • використання індивідуальних шприців, голок і посуду для розчину, якщо людина є споживачем ін’єкційних наркотиків;
 • використовувана донорська кров повинна бути обов'язково протестована на ВІЛ;
 • для ВІЛ-позитивної матері, що годує (тільки після консультації у фахівця) застосувати штучне вигодовування дитини.


Ми їздили в гори, і я ночував в одному наметі, як потім з'ясувалося, з ВІЛ-інфікованим (моїм другом). Було багато комарів. Чи можна заразитися ВІЛ/СНІДом через укус комахи? Це реально?

Ні, не можна. Вірус у ферментах кровоссальної комахи після укусу ВІЛ-інфікованого відсутній. Ті нікчемні сліди крові, які залишаються на хоботку комара після укусу, не містять навіть сотої частини тієї необхідної для зараження концентрації ВІЛ. І потім, комар уприскує свій фермент, який не дає крові згорнутися, а не кров. А вірусу в цьому ферменті немає - вірус ВІЛ не живе у ферментах комара.

Щодо твоєї стурбованості з даного приводу можемо сказати тільки одне. Ти повинен зрозуміти, що ВІЛ-позитивний - це така ж людина, його хвороба не настільки небезпечна, щоб піддавати його дискримінації. Заспокойся, якби зараження через укус кровоссальної комахи було можливе, то ВІЛ були б заражені всі люди. Для повного заспокоєння можеш здати аналізу на ВІЛ, а це можна зробити в Центрі профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД або в лікувальному закладі за місцем проживання.


Який інкубаційний період СНІДу?

Питання не зовсім правильно сформульоване. СНІД - це кінцева стадія ВІЛ-інфекції. Позитивний результат аналізу на наявність ВІЛ-інфекції в організмі можна одержати тільки через 2-3 місяці з моменту зараження, тому що існує так званий серонегативний період (прихований період, «період вікна»), коли аналіз на наявність вірусу в крові не дає реакції, але вірус вже знаходиться в крові. Це – особливості методики обстеження. На початковому етапі ВІЛ-інфікована людина відчуває себе здоровою. Такий стан може продовжуватися до 10 і більше років без зовнішніх проявів. Не дивлячись на те, що людина не має ніяких ознак хвороб, вона, сама того не підозрюючи, може передавати вірус іншим.


Які клінічні прояви ВІЛ/СНІДу?

ВІЛ-інфекція звичайно зовні ніяк не проявляється, проте імунна система людини реагує на вторгнення вірусу. На даній стадії можливе збільшення лімфатичних вузлів, в основному підщелепних і привушних залоз. Процес боротьби імунної системи і вірусу триває до тієї стадії, коли вірус бере гору над захисними силами організму - починається стадія СНІДу. При СНІДі може спостерігатися лихоманка (температура висока або трохи більше 37 град.), діарея, втрата ваги до 10% і більш, нічні поти. Прояви СНІДу дуже різноманітні (так звані СНІД-асоційовані хвороби), оскільки на цій стадії будь-яка, навіть банальна, інфекція не пригнічується імунною системою організму людини.


Чи передається ВІЛ в інкубаційному періоді?

Так, передається. Визначення «інкубаційний період хвороби» - це період від початку зараження до появи видимих ознак. Тому, інкубаційним періодом ВІЛ-інфекції можна назвати весь той час, який проходить від початку зараження ВІЛ до появи СНІД-асоційованих захворювань. В цей же час сам цей період ділиться на дві частини: «період вікна» і тривалий період до проявів СНІДу. Зараження ВІЛ в «періоді вікна» можливо так само, як і при подальшому періоді.

Річ у тому, що інфікування не залежить від присутності захисних антитіл до ВІЛ в організмі (які звичайно з'являються після 3 місяців після інфікування), а залежить тільки від тривіального питання: є вірус в організмі чи ні.


Як лікують ВІЛ-інфікованих? Які способи виявлення інфекції застосовують? Чи використовують антиретровірусні препарати? Скількох коштує лікування?

Специфічне лікування ВІЛ-позитивних антиретровірусними (проти розмноження вірусу і руйнування імунної системи) проводиться в Центрі СНІД за показаннями, безкоштовно. Лікування хвороб, пов’язаних з впливом ВІЛ, – в Херсонський обласній інфекційній лікарні ім. Г.І. Горбачевського, не пов’язаних з ВІЛ -  в любих інших лікувальних закладах.

Для виявлення ВІЛ-інфекції застосовують іммуноферментний аналіз (ІФА), який дозволяє виявити не сам вірус, а антитіла до нього (тобто реакцію імунної системи). Антитіла з’являються не відразу, а мінімум через 3 місяці після зараження. В окремих випадках – використовують швидкі тести, дія яких за тим же принципом.


Я мав статеві відносини з дівчиною близько двох років тому, ми не оберігалися. Яка вірогідність того, що я є носієм ВІЛ і чи варто мені здати аналізи і переживати із цього приводу? Адже пройшло вже майже два з половиною роки після цього, а симптомів у мене немає ніяких абсолютно (наскільки я розумію).

Вірогідність зараження ВІЛ при незахищеному статевому контакті існує, і вона достатньо висока. Ми думаємо, що Вам все-таки слід здати аналіз на ВІЛ, оскільки тільки він дасть єдино вірну відповідь на Ваше питання і покладе край Вашим сумнівам і переживанням.

По суті другої частини питання можемо відповісти наступне. Оскільки ВІЛ відноситься до латентних вірусів, його прояви можуть виявитися лише багато років опісля. Якщо Ви думаєте, що при ВІЛ завжди повинні виявлятися симптоми, як наприклад при грипі або інших інфекційних захворюваннях - це невірно. Лише у невеликої частини людей виявляються зовнішні ознаки імунної відповіді організму на вторгнення ВІЛ, і те в перший-другий тиждень, а потім «все проходить» - ознаки зникають, але не зникає ВІЛ, і боротьба організму з ВІЛ продовжується. Інфекція проходить декілька стадій від моменту зараження до моменту появи СНІД-асоційованих захворювань. Зовні ВИЧ+ людина, якщо у неї не наступила стадія СНІДу, виглядає і відчуває себе практично здоровою. Тому ніколи не можна точно поставити діагноз ВИЧ+ по зовнішньому вигляду і стану здоров'я людини - це можна взнати тільки якщо здаси аналіз.


Вчора у мене був контакт з повією, презерватив порвався. Я не знаю її ВІЛ-статусу. Коли я можу здати аналізи, щоб можна було б точно визначити заражений я чи ні?

Аналіз на ВІЛ може дати вірний результат лише після закінчення 3 місяців з моменту можливого зараження в 95% випадків, після 6 місяців – в 4 % випадків, більш року – 1% випадків. Протягом цього періоду в організмі людини починають вироблятися антитіла до ВІЛ, наявність яких і говорить про присутність в організмі вірусу. До цього моменту тобі треба дотримуватись правил – не бути донором, користуватися презервативом при статевих контактах. Тому що, якщо ти вже заражений ВІЛ, то навіть за відсутності у тебе антитіл, сам вірус знаходиться в крові, і ти можеш заразити ним інших. Щоб виключити подібні випадки в майбутньому, слід правильно використовувати презерватив, а також купувати тільки якісні презервативи.


Хотілося б взнати, чи будуть якісь зміни в загальному аналізі крові, якщо після зараження пройшло 5 місяців?

Ні, зміни в такий короткий період часу не видно. Зміни відбуваються ближче до стадії СНІДу. Інакше б по загальному аналізу крові (ЗАК) можна було б ставити діагноз «ВІЛ-інфекція».


Моя знайома місяць тому займалася сексом з незнайомою людиною і говорить, що тепер у неї виявляються симптоми. Чи можливо це? І чи покаже аналіз крові в такий короткий період після сексу?

На самому початку зараження прояв симптомів ВІЛ можливий, проте симптомів СНІДу бути не може. При попаданні ВІЛ в організм людини, він [вірус] починає стрімко розмножуватися, знищуючи лімфоцити імунної системи, які відповідають за «захоплення» інфекцій. Імунна система людини слабіє, і в цей період можливі, наприклад, запалення лімфовузлів, ангіна, підвищення температури і ін., тобто ті симптоми, які схожі із звичайними запальними/простудними процесами. Виходячи з цього, у вашої знайомої може бути проста ГРВІ, а не ВІЛ-інфекція.

Аналіз на ВІЛ в цей період [1 місяць], можемо з упевненістю сказати, покаже помилково-негативний результат, оскільки використовувані тест-набори розраховані на визначення не самого вірусу, а антитіл до нього. Ці антитіла починають вироблятися організмом через 3 місяці після зараження. Тому здавати аналіз краще через 3 місяці після випадку можливого зараження.


Скажіть будь ласка, чи можна заразитися СНІДом на прийомі у дантиста або гінеколога?

Можна, проте вірогідність заразитися на прийомі достатньо мала. Випадково заразитися ВІЛ-інфекцією, як грипом, неможливо. Зараження можливе, якщо не дотримуються стандартні правила дезінфекції і стерилізації інструментарію.


Чи можна самому відчути або розпізнати, що у тебе в організмі ВІЛ-інфекція?

Просто відчути ВІЛ-інфекцію в своєму організмі неможливо. Можна відчути, що з твоїм організмом відбувається щось не те, прояви ВІЛ – інфекції дуже різноманітні.


Ми часто кололися одним шприцом. Потім виявилося, що один з нас ВІЛ-інфікований. Що мені робити, куди звертатися?

Треба віднестися до цього, по можливості, спокійно - що відбулося, то відбулося. Необхідно звернутися в найближчий кабінет Довіри або кабінет інфекційних захворювань в поліклініці за місцем проживання або в Центр профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД. Фахівці дадуть відповіді на всі питання, що цікавлять, по ВІЛ/СНІДу і допоможуть в здачі крові на ВІЛ.

А поки Вам слід знати, що існує так званий серонегативний період (прихований період, «період вікна»), коли аналіз на наявність вірусу в крові не дає реакції, але вірус вже знаходиться в крові. Цей період звичайно складає 3 місяці. Тому, якщо Ви вживаєте наркотики внутрішньовенно, поклопочіться про те, щоб виключити будь-яку можливість використання іншими Вашого приладдя для ін'єкцій. У випадку, якщо буде позитивний результат аналізу, Вам напевно не захочеться заразити когось іншого цією смертельною хворобою. Пригадайте свої відчуття по відношенню до того, у кого знайшли ВІЛ. Ви хочете, щоб і до Вас так само віднеслися у разі позитивного результату? Поклопочіться про свою безпечну поведінку.


Я хочу перевіритися на ВІЛ, але не знаю, куди звертатися. Якщо у мене знайдуть вірус, кому і куди про це повідомлять?

Ти можеш звернутися  до Центру профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД, або Кабінет «Довіра», або кабінет інфекційних захворювань, або до дільничного/сімейного лікаря за місцем проживання. Там можна одержати консультації кваліфікованих фахівців з усіх питань, пов'язаних з наркоманією, ВІЛ/СНІДом і інфекціями, що передаються статевим шляхом (ІПСШ), і при бажанні здати аналізи крові на ВІЛ. В цьому випадку фахівець проведе з тобою дотестове консультування з метою виявлення мотивації для обстеження. По отриманню результатів дослідження він же проведе післятестове консультування, спрямоване на психологічну підтримку у разі позитивного результату (ти ВІЛ-інфікований) або дасть рекомендаційні поради з подальшої поведінки у разі негативної відповіді (адже щось же привело тебе на обстеження).

У випадку, якщо у тебе знайдуть вірус ВІЛ, повідомляти нікуди не будуть, просто ти пройдеш реєстрацію як ВІЛ-інфікований в Центрі профілактики та боротьби з ВІЛ/СНІД.


Я зустрічаюся з хлопцем більше 1,5 року. Найчастіше використовуємо презервативи, але не завжди. 3 місяці тому з'ясувалося, що його мати (вони живуть разом) ВІЛ-позитивна + гепатит С. Яка вірогідність йому, і відповідно, мені заразитися? Яка може бути профілактика?

Вірогідність заразитися ВІЛ-інфекцією і гепатитом С побутовим шляхом практично рівна нулю. А оскільки заразитися побутовим шляхом неможливо, то і профілактичні заходи вживати не потрібно. Єдине, про що варто пам'ятати, так це про те, що слід уникати контакту з кров'ю матері, наприклад, при обробці рани від порізу кухонним ножем. Та і в цьому випадку вірогідність заразитися мінімальна, оскільки ВІЛ не проникає через неушкоджені шкірні покриви. Ще порада твоєму хлопцю:  уважно слідкувати, щоб всі предмети особистої гігієни, які можуть призвести до травмування шкіри та слизових оболонок (зубна щитка, леза для гоління і т.і.), були суворо індивідуальними.

І дуже важливий момент - мати не слід піддавати дискримінації або сторонитися. Люди з ВІЛ такі ж, як і всі інші. Вам необхідно внутрішньо усвідомити це, прийняти і продовжувати жити так, як жили раніше. Подумайте, адже ніхто не сторониться людей з онкологічними захворюваннями?


У мене дуже часто бували статеві контакти з дівчатами без презерватива. Недавно я здав аналіз на ВІЛ, через 2 дні мені сказали, що відповідь негативна, але титри підвищені і сказали, що наново перевірять. Перший раз показало «+», а другий «-». Сказали, що просте може бути імунітет ослаблений. Що ви мені порадите?

Результати аналізу ІФА іноді бувають помилково позитивними, рівно як і помилково негативними. Аналіз на ВІЛ необхідно здавати мінімум через 3 місяці з моменту можливого зараження. У вашому випадку радимо Вам здати контрольний аналіз тільки по закінченню цього терміну, через півроку та рік. А в майбутньому практикувати секс тільки з презервативом.


У мене вже місяць не проходить алергія (ал.ринит) + почали репатися куточки губ і з'явилися дрібні ранки в роті + кашель рідкий, безпричинний, давній (залишок від бронхіту вже 1.5 роки). Я думаю, що у мене може бути імунодефіцит. Контактів не було. Не знаю, де здавати аналізи і боюся. Що робити?

Судячи з вашого питання, тут є психологічна проблема, звана «СНІДофобія». Якщо ви не практикуєте ризикову поведінку (незахищені статеві контакти, загальне внутрішньовенне споживання наркотиків і т.п.) і вам не переливали заражену ВІЛ кров, то чому ви думаєте, що ВІЛ можна заразитися іншим способом? СНІД - Синдром Набутого ІммунноДефіцита, який викликається ВІЛ (Вірусом Імунодефіциту Людини). Саме придбаного, а не природженого. ВІЛ не передається повітряно-краплинним шляхом, як, наприклад, вірус грипу. Для повного заспокоєння вам необхідно здати аналіз на ВІЛ в центрі СНІД або в поліклініці за місцем проживання.


Був незахищений контакт з повією, через 2 місяці я здав аналіз на ВІЛ, отримав результат ВІЛ-1 і ВІЛ-2 негативний. Чи досить часу пройшло для здачі аналізу?

У принципі, часу пройшло досить, але краще робити аналіз на ВІЛ через 3 місяці, півроку та рік після випадку можливого інфікування - результати аналізу будуть більш точні. А в майбутньому, використовуйте завжди презервативи. Ви ж самі зараз розумієте, що легше просто використовувати презерватив, ніж потім надбати проблеми, і якщо не із здоров'ям, то у вигляді душевних переживань. Тому, порівняйте дві можливі ситуації: перша - просто захищений секс з презервативом, душевний спокій і немає проблем із здоров'ям; і друга - секс без презерватива, хвилювання з приводу ВІЛ, можливі проблеми із здоров'ям, пов'язані з інфекціями, що передаються статевим шляхом. Отже вам вибирати...


Моя подруга боїться... Вона раніше вживала наркотики внутрішньовенно, їх шприци іноді передавалися один одному, але при цьому добре промивалися. Вона заражена? Відповідайте будь ласка. У неї такий момент в житті, вона народила і вже давно нічого не вживає і їй страшно! Перевірятися боїться. Інфекція як довго живе в шприці?

По суті першого питання «Вона заражена?». Єдину правильну відповідь на це питання може дати тільки тест. Всі вагітні жінки до пологів здають всілякі аналізи, в т.ч. і на ВІЛ. Тому, якщо Ваша подруга вже народила, то можна зробити висновок, що вона не ВІЛ+, оскільки у разі позитивного аналізу її повідомили б про це.

Тепер відповімо на друге питання. На здатність ВІЛ до зараження в голці, що містить кров, впливають наступні основні чинники: кількість крові в голці (чим більше, тим термін більше), концентрація вірусу в крові (чим вище, тим термін більше) і температура навколишнього середовища (чим нижче, тим термін довше). Цей період коливається від 2 до 10 і більше діб.


Яка вірогідність зараження ВІЛ від інфікованої людини, займаючись сексом (різним), оберігаючись презервативами і зберігаючи їх в цілості?

При захищеному сексі ризик зараження ВІЛ відсутній тільки у разі правильного використовування латексного презерватива. Нагадаємо, що статевим шляхом ВІЛ проникає в організм через слизисті (уретра або піхва) або ранки/миктротрещинки на статевих органах.


У мене був більше 4 років тому випадковий статевий зв'язок кілька разів. Недавно я взнала, що зараз цей чоловік ВІЛ-інфікований (роки 2 тому він став приймати наркотики внутрішньовенно). Я розумію, що швидше за все він заразився після мене, але все одно страшно, тим більше у мене зараз один партнер вже 4 роки. Скажіть, за 4 роки ми відчули б що-небудь, якби були заражені?

Ні, звичайно на перших стадіях перебігу ВІЛ-інфекції (до 8-10 років) зовні хвороба не виявляється. Виходячи з нашого досвіду консультування, радимо вам подолати ваш страх, піти і здати аналіз на ВІЛ. Тільки за наслідками цього аналізу можна зробити єдино вірний висновок про ваш ВІЛ-статус. А до здачі аналізу ви весь час мучитиметеся сумнівами. Тому краще один раз зважитися і розставити всі крапки над «i».


У мене був незахищений контакт, і наступного дня з'явилися симптоми, схожі на ВІЛ (запалені лімфовузли на шиї, температура -37,2). Чи можуть перші симптоми виявлятися таким чином? Чи можливий прояв перших симптомів ВІЛ наступного дня після інфікування?

Перші симптоми зараження ВІЛ можуть виявлятися таким чином. Проте вони не можуть почати виявлятися відразу наступного дня після зараження.


Скажіть будь ласка, чи досить приймати никавір при постконтактній профілактиці або необхідні якісь ще засоби? Пройшло після контакту 55 годин. Чи є взагалі сенс в профілактиці?

З моменту місцевого вторгнення ВІЛ до попадання вірусу в лімфатичні вузли проходить приблизно 24-48 годин. Звідси витікає, що постконтактну профілактику необхідно почати приймати протягом перших 24-36 годин після ризику, але не пізніше за 72 години.

З метою виключення фактів початку самолікування, ми не даємо порад по прийому того або іншого препарату. Для цього звертайтеся до лікаря-фахівця - тільки він зможе підібрати необхідні вам препарати і розміри доз. Слід враховувати і той важливий факт, що ВІЛ має високий степінь мутації. І якщо ви почнете самолікування, у ВІЛ може виробитися резистентність (стійкість) до багатьох антиретровірусних препаратів, що може зробити просто неможливим (читай непотрібним) подальше лікування. З приводу профілактики можемо сказати лише одне. Навіть якщо є шанс один на тисячу, треба спробувати використати цей шанс!


У мене після контакту з дівчиною наступного дня почався пронос. Розлад шлунку вже 4 дні. Лімфовузли в нормі. Температури немає. Горло не болить. Чи може пронос через день після контакту бути ознакою ВІЛ?

Ні. Це може бути ознакою харчового (алкогольного) отруєння або кишкових інфекцій.


У мене декілька питань до вас:

 1. Яка за статистикою вірогідність зараження ВІЛ від повій?
 2. Можуть симптоми ВІЛ не виявлятися при зараженні?
 3. Який симптом явно свідчить з великою вірогідністю про зараження?
 4. Коли проходить певний проміжок часу і якщо людина захворіла наприклад ОРВІ що відбудеться: лікування буде набагато повільнішим через послаблений імунітет або ще якісь труднощі при лікуванні звичайної простуди або такі зміни не відбуваються?
 5. У чому може полягати профілактика після контакту якщо є побоювання і яку роль вона може зіграти?

Відповідаємо на ваші питання в тому порядку, в якому ви їх задали:

 1. Висока, якщо не використовується презерватив.
 2. Звичайно, симптоми не обов'язково повинні виявитися.
 3. Незрозуміле підвищення температури, втрата ваги, збільшення лімфовузлів, тривала діарея, нічні поти.
 4. При прогресуванні ВІЛ-інфекції ослабляється імунітет людини, що спричиняє за собою зниження опірності організму хвороботворним мікробам і вірусам. Коли наступає такий момент, що організм людини через майже відсутній імунітет не може чинити опір, наступає стадія СНІДу.
 5. Постконтактна профілактика полягає в прийомі препаратів, що блокують розмноження вірусу. Прийом препаратів призначається протягом перших 24-36 годин після випадку можливого зараження, але не пізніше 72 години.


Антитіла до ВІЛ починають з'являтися відразу після зараження? А може бути, наприклад, що пройшло півтора місяці і тільки потім вони почали з'являтися? Якщо через 3 місяці антитіла не були знайдені, значить, людина здорова?

Ні, після зараження антитіла до ВІЛ з'являються не відразу - необхідно якийсь час перед початком їх вироблення. Цей період залежить від загального стану імунної системи людини, тобто як скоро вона може почати боротися з вірусом, що вторгнувся. Середньостатистично, антитіла у великій кількості починають вироблятися через 3 місяці тижнів. Однозначно можемо сказати, що якщо через півроку – рік від моменту можливого зараження антитіл до ВІЛ в організмі немає, то і вірусу немає. Проте, як правило, спокій ви отримуєте тільки після негативних результатів другого або третього аналізу на ВІЛ (через півроку – рік).


Скажіть, чи є ризик заразитися при захищеному статевому контакті з чоловіком носієм СНІД?

Ні, якщо презерватив був надітий до будь-якого фізичного контакту геніталій.


Під час сексу з дівчиною з потенційно небезпечної групи (повія) порвався презерватив. Десь через 20 хв. скористався Мірамістіном (зг. інструкції). Підкажіть, будь ласка, який шанс заразитися ВІЛ? В який термін можна здавати аналізи на ВІЛ. Якщо аналіз на ВІЛ буде позитивний, які дії будуть прийняті (поставлять на облік, введуть які-небудь обмеження і т.п.)? Розпишіть будь ласка детальніше.

Про обробку мірамістіном. На жаль, екстрена профілактика мірамістіном ефективна лише відносно хвороботворних мікробів (сифіліс, гонорея, тріхомоніаз, хламідіоз). Проте це не означає, що обробка була даремна. Якщо у вагінальних виділеннях вашої партнерки був ВІЛ, то частина віріонів змилася при обробці, що понизило, хоча і не виключило, ризик зараження. Для профілактики можливої передачі ВІЛ протягом перших 24-36 годин застосовується курс постконтакної профілактики, включаючи певну схему прийому антиретровірусних препаратів.

Здавати аналіз на ВІЛ слід лише через 3 місяці після випадку можливого інфікування Якщо діагноз підтвердиться, з пацієнтом проводиться бесіда, протягом якої він буде ознайомлений з різними положеннями, законами про ВІЛ/СНІД і про кримінальну відповідальність за навмисне зараження ВІЛ і ін. нормативними документами. Після цього з пацієнта береться попередження про те, що він ознайомлений зі всіма цими документами. Хочемо також помітити, що ВІЛ+ людям не видається сертифікат на виїзд за кордон (для в'їзду в багато країн світу потрібен такий сертифікат).

 

 

Добровільне консультування та тестування на ВІЛ Ви можете пройти:

 

Обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом, м. Херсон, проїзд Береговий, 3, поліклініка № 3 КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних».

 

В лікарні, на території обслуговування якої Ви мешкаєте, - в кабінеті «Довіра», кабінеті інфекційних захворювань, у дільничного/сімейного лікаря чи у любого медичного фахівця при зверненні за медичною допомогою.

 

 

 

 

Підготувала головний інфекціоніст УОЗ Херсонської міської ради Демедюк О.І