Сайт Херсонської міської ради
КЗ "Херсонська міська клінічна лікарня ім. О.С. Лучанського"

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

Місцезнаходження : 73005, м. Херсон, вул. Кримська, 138

 

 

Ломако Людмила Василівна

головний лікар

Територія діяльностіДніпровський район м. Херсон
Електрона скринька Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Веб-сайт-
Головний лікар, контакт. телефонЛомако Людмила Василівна, (0552) 353066
Заступник головного лікаря з медичної частини, контакт. телефонДимова Тетяна Володимирівна, (0552) 352211
Заступник головного лікаря з поліклінічної роботи, контакт. телефонЛаріонов Володимир Юрійович, (0552) 354978
Заступник головного лікаря з педіатричної роботи, контакт. телефонТаран Ірина Олексіївна, (0552) 352052
Заступник головного лікаря з питань експертизи, контакт. телефонЗайцева Таїсія Іванівна (0552) 597345
Заступник головного лікаря з позабюджетної та інформаційно-аналітичної роботи, контакт. телефонЄжов Віктор Миколайович, (0552) 597410
Загальна інформація про роботу

Охорона здоров’я населення Дніпровського району  м. Херсона  бере свій початок з першої лікарської амбулаторії, що була відкрита у травні 1897 року і в наступному розвинулась до сучасного лікувально-профілактичного закладу, збудованого у 1958 році як медико-санітарна частина для забезпечення медичною допомогою працівників Херсонського бавовняного комбінату та жителів району. У 2001 році її було перейменовано в лікарню Дніпровського району імені О.С.Лучанського, який був її першим головним лікарем і засновником .
Сьогодні це багатопрофільна лікувально-профілактична установа вищого рівня акредитації, ліцензована на провадження  медичної практики за 63 лікарськими спеціальностями.
Лікарня надає медичну допомогу населенню Дніпровського району м. Херсона загальною чисельністю 100,1 тис. жителів та екстрену й невідкладну допомогу мешканцям усього міста, виконуючи функції лікарні швидкої допомоги.  Достатньо високий рівень обстеження й лікування хворих, високий професіоналізм лікарів та медичних сестер забезпечують їм авторитет серед мешканців міста. У 2007 році лікарня Дніпровського району ім О.С.Лучанського занесена на сторінки книги «Новітня історія України: імена, звершення, творчість».
Лікарня розташована в типових (стаціонар, пологовий будинок, дитяча поліклініка та поліклініка № 1 для дорослих) та пристосованих ( стоматологічна поліклініка займає цокольний і перший поверхи п’ятиповерхового житлового будинку, поліклініка №2 – три поверхи гуртожитка). Загальна площа приміщень – 33,273 тис.кв.м. у т.ч. лікувальних – 24,5 тис.кв.м.
Медичний заклад забезпечений кваліфікованими кадрами та має необхідне обладнання. У складі більш ніж півторатисячного колективу працюють 300 лікарів  та 702  молодших медичних спеціалістів,  4  кандидати медичних наук. На вищу та першу кваліфікаційні категорії атестовано 70,5% лікарів та 68,7%  медичних сестер. На базі лікарні проходять навчання студенти-інтерни та студенти Херсонського медичного коледжу.
Серед обладнання – комп’ютерний електроенцефалотомограф, комп’ютерний реоенцефалограф, комп’ютерний спірограф, комп’ютерний електрокардіограф, комп’ютерний велоергометр, комплект обладнання для проведення холтеровського моніторування, лапароскопічні стійки для проведення ендоскопічних операцій, артроскоп для діагностичного застосування та оперативного лікування, обладнання для застосування конструкцій з термомеханічною “пам’ятю форми”, корекції тяжкої вродженої та набутої ортопедичної патології, ендоскопічне обладнання для проведення бронхо-, гастро-, колоноскопії, доплер-УЗДГ, та таке інше. За рахунок усіх джерел фінансування парк медичного устаткування постійно оновлюється.
Протягом року на стаціонарному лікуванні перебуває 18 – 19 тисяч хворих, із них кожний третій хворий – мешканець інших районів міста. Традиційно сильними в лікарні є відділення кардіологічного й ревматологічного профілю. Виконується до 6 тисяч операцій на рік, у тому числі й ендоскопічним методом. В підрозділах лікарні постійно впроваджуються нові методики діагностики та лікування, оперативних втручань.
До поліклінік щороку здійснюється близько 1 мільйона відвідувань. На кінець 2007року на 17 дільницях, з населенням у 32 тис.жителів (32% населення району), із яких  5850 — діти, працює 16 сімейних лікарів підрозділів сімейної медицини. Це – відділення сімейних лікарів при поліклініках №1 та №2, амбулаторії сімейних лікарів у с.Жовтневе, с.Зеленівка, амбулаторія сімейних лікарів ХНТУ.
Керівний склад лікарні та фахівці, які безпосередньо займаються виявленням туберкульозу, пройшли навчання на семінарах ВООЗ з питань ДОТС стратегії з отриманням сертіфікатів. Всього пройшли навчання 127 медпрацівників.
В лікарні з 2000 р. працює автоматизована система обліку проходження флюорографічних обстежень, що дозволяє забезпечити планування, облік, проходження флюорографії по контингентам, передачу даних лікарям на дільниці поліклініки та в інші ЛПЗ.
Як метод раннього виявлення туберкульозу, в лікарні застосовується бактеріоскопічне дослідження мокротиння та сечі на МБК. В поліклініках № 1 та №2 для збору мокротиння обладнано спеціалізовані кабінети, на базі ФАПів – 8 майданчиків для збору мокротиння.
З жовтня 2007 року розпочато впровадження амбулаторно-контрольованого лікування хворих на туберкульоз на піддтримуючій стадії лікування.
Значно поліпшило якість нагляду за вігітними застосування автоматизованої системи диспансеризації в жіночій консультації, де створено 6 спеціалізованих дільниць для спостереження за вагітними та проведення моніторингу стану здоров’я вагітних, роділь та породіль високого ступеня акушерського та  перинатального ризику.
Проведена реорганізація роботи акушерського стаціонару. Обладнано 7 індивідуальних пологових зал, оснащених необхідним обладнанням для надання допомоги роділлі та новонародженому, у двох з них встановлено столики з променевим підігрівом. Всі палати післяпологового відділення переобладнанні на палати сумісного перебування матері та дитини, три з них - підвищеної комфортності. Палата інтенсивної терапії відділення новонароджених має сучасний реанімаційне обладнання (аппарат ШВЛ, монітори, дозатори і таке інше). Придбана наприкінці 2007 року низькотемпературна холодильна камера дала змогу створити банк свіжезамороженої плазми акушерського відділення для надання невідкладної допомоги при кровотечах.

Проводиться заняття вагітних у школі матерів, виїзні тренінги з питань грудного вигодовування. Рівень грудного вигодовування за останні роки виріс у всіх вікових групах, у тому числі:  до 3-х місяців – до 81%, до 6 міс. – 65%, до року – 43% та 25% серед дітей, старших 1 року. З огляду на це у 2004 році лікарня однією з перших в Україні одержала міжнародний статус ЮНІСЕФ – “Лікарня, доброзичлива до дитини", підтвердивши його у 2007 році.

Нові методики та технології

У складі відділення відновлювального лікування дитячої поліклініки наприкінці  2006 року відкрито міський центр для надання медичної, психологічної та педагогічної реабілітації онкохворим дітей усіх районів міста. В центрі працюють: педіатри-реабілітологи, невролог, психолог, педагог-вихователь, інструктор ЛФК, масажисти, медичні сестри, студенти-волонтери.
На этапі надання медичної допомоги новонароджним впроваджуються сучасні перинатальні технології фізіологічного виходжування і вигодовування здорового новонародженого, проведення первинної реанімації новонароджених та післяреанімаційної допомоги, сучасні методи ітенсивної респіраторної терапії и виходжування дітей з дуже малою й екстремально малою масою тіла при народженні. Це – партнерські пологи (до 40%), зменшення медикаментозного навантаження в пологах, дотримання “теплового ланцюжка”, вільне відвідування родичами післяпологових палат з метою допомоги матері та новонародженому, рання виписка породіллі з пологового відділення.
В ортопедичному відділенні виконуються корегуючі операції при найскладнішій набутій чи вродженій патології кінцівок з застосуванням апаратів зовнішньої фіксації.
В урологічному відділенні впроваджена методика літотрипсії каменів нижньої третини сечоводів за допомогою апарату Калькуспліт та методика низведення  каменю сечовода під контролем зору з допомогою ригідного уретероскопа (Карл-Шторц). Методика уретеронефроскопії з застосуванням гнучкого уретерореноскопа фірми «Олімпус» дозволяє діагностувати істинні стриктури сечоводів.
У 2007 році відділенням ультразвукової та функціональної діагностики опановані транскраніальні методики дослідження судин мозку, вивчення кровотоку судин печінки, доплерівських методів обстеження судин нижніх кінцівок. З відкриттям у 2007 році центру діагностики на площах акушерського корпусу з’явилась можливість проведення спіральної комп’ютерної томографії.

Ведеться робота з підключення акушерського корпусу. Застосовується спеціалізоване медичне програмне забезпечення для ведення реєстрів, баз і банків данних , автоматизовані робочі місця лікарів, апаратно-комп’ютерні, скринінгові, статистичні та адміністративно-управлінські системи. Постійно розробляються та впроваджуються нові програмні комплекси.
Медичні послуги

- Медичні огляди: попередні профілактичні медичні огляди при прийнятті на роботу, для отримання посвідчення водія транспортних засобів, для отримання дозволу на право отримання та носіння зброї громадянами, а також відповідні періодичні профілактичні медичні огляди.
- Стоматологічна допомога, що подається населенню госпрозрахунковими відділеннями, кабінетами закладів охорони здоров'я, в тому числі зубне протезування.
- Медичне обслуговування за договорами із суб'єктами господарювання, страховими організаціями (в тому числі з Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України).
- Медичне обслуговування іноземних громадян, які тимчасово перебувають на території країни, в тому числі за договорами страхування.
- Лабораторні, діагностичні та консультативні послуги за зверненнями громадян, що надаються без направлення лікарів
- Лапароскопічні операції на органах черевної порожнини, суглобах, ортопедичні операції, літотрипсія каменів сечоовивідних шляхів, та інші.
- Операції штучного переривання вагітності в амбулаторних умовах (методом вакуум-аспірації у разі затримки менструації терміном не більш як на 20 днів) та у стаціонарі (до 12 тижнів вагітності).
- Медичне обслуговування закладів відпочинку всіх типів, спортивних змагань, масових культурних та громадських заходів тощо.
- Стажування лікарів-інтернів.

Структура

Стаціонарна служба (530 ліжок):
- пологовий будинок
(зав. пологовим будинком Качан Сергій Анатолійович, тел. 354551)
- Гастроентерологічне відділення
(зав. відділенням Сафонов Анатолій Андрійович, тел. 597279)
- Пульмонологічне відділення
(зав. відділенням Лисенко Олександр Іванович, тел. 597464)
- Кардіологічне відділення
(зав. відділенням Миргородська Любов Іванівна, тел. 597465)
- Ревматологічне відділення
(зав. відділенням Мостова Алла Григорівна, тел. 597269)
- Неврологічне відділення
(зав. відділенням Поливода Віктор Ананійович, тел. 597275)
- Рентгенологічне відділення
(зав. відділенням Петриченко Ольга Михайлівна, тел. 597458)
- Відділення невідкладної хірургії
(зав. відділенням Шарковський Володимир Леонідович, тел. 597390)
- Урологічне відділення
(зав. відділенням Ломако Ілля Анатолійович, тел. 597497)
- Гінекологічне відділення
(зав. відділенням Голунова Тетяна Володимирівна, тел. 597296)
- Відділення екстракорпоральної детоксикації та гіпербаричної оксигенації
(зав. відділенням Ільяшенко олександр Іванович, тел. 597314)
- Відділення анестезіології та реанімації
(зав. відділенням Глуховський Юрій Антонович, тел. 597277)
- Ортопедо-травматологічне відділення
(зав. відділенням Соловей Гліб Анатолійович, тел. 597490)
- Дитяче відділення
(зав. відділенням Ткачук Тетяна Іванівна, тел. 597368)
- Відділення новонароджених
(зав. відділенням Бахурцова Вероніка Пилипівна, тел. 597328)
- Відділення патології вагітності
(зав. відділенням Імшеницька Людмила Василівна, тел. 597325)
- Патологоанатомічне відділення
(зав. відділенням Юрченко Наталія Петрівна, тел. 597375)

Поліклініка №1:
- Відділення сімейної медицини
(зав. відділенням Єрохін Олександр Федорович, тел. 597227)
- Терапевтичне відділення №2
(зав. відділенням Кустова Тетяна Валентинівна, тел. 597243)
- Терапевтичне відділення №3
(зав. відділенням Добровольська Любов Миколаївна, тел. 597231)
- Неврологічне відділення
(зав. відділенням Осадча Олена Петрівна, тел. 597254)
- Отоларингологічне відділення
(зав. відділенням Ладижець Ольга Миколаївна, тел. 597467)
- Хірургічне відділення
(зав. відділенням Філенко В’ячеслав Вікторович, тел. 597485)
- Офтальмологічне відділення
(зав. відділенням Нікішова Тетяна Іванівна, тел. 597346)
- Відділення відновного лікування
(зав. відділенням Румму Ольга Олексіївна, тел. 597250)
- Відділення функціональної діагностики
(зав. відділенням Іваньков Анатолій Григорович, тел. 597230)
- Профілактичне відділення
(зав. відділенням Дундич Тетяна Іванівна, тел. 597359)
- Інформаційно-аналітичний відділ
(зав. відділом Раскумандріна Ірина Василівна, тел. 597348)
- Жіноча консультація
(зав. жіночою консультацією Стародумова Ірина Валентинівна, тел. 597480)

Поліклініка №2:
(зав. поліклінікою Гловацька Людмила Анатоліївна, тел. 597494)
- Терапевтичне відділення
(зав. відділенням Петренко Валентина Василівна, тел. 511058)

Дитяча поліклініка:
- Педіатричне відділення №1
(зав. відділенням Щербина Ірина Павлівна, тел. 597212)
- Педіатричне відділення №2
(зав. відділенням Котелевич Світлана Володимирівна, тел. 597281)
- Педіатричне відділення №3
(зав. відділенням Буренко Олена Миколаївна, тел. 597214)
- Шкільно-підліткове відділення
(зав. відділенням Живіло Лілія Марселівна, тел. 597263)
- Відділення відновного лікування
(зав. відділенням Роботягова Алла Дмитрівна, тел. 597211)

Стоматологічна поліклініка:
(зав. поліклінікою Світнична Людмила Михайлівна, тел. 555055)
- Лікувально-профілактичне відділення
(зав. відділенням Макушинська Еліта Григорівна, тел. 555798)
- Хірургічне відділення
(зав. відділенням Ваулін Анатолій Михайлович, тел. 555798)
- Ортопедичне відділення
(зав. відділенням Москаленко Микола Павлович, тел. 555798)