Сайт Херсонської міської ради
Херсонська міська геріатрична лікарня

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

 

 

Скороход Ріта Анатоліївна

головний лікар

Місцезнаходження 73488; с. Степанівка; вул. Дж. Говарда, 63
Територія діяльностівсі райони м. Херсон
Електрона скринька Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Веб-сайт-
Головний лікар, контакт. телефонСкороход Ріта Анатоліївна, тел.: 339180
Загальна інформація про роботу

Геріатрична лікарня заснована в 1992 році і стала першим закладом такого типу на Україні.
В місті Херсоні, як і в цілому світі, спостерігається невплине зростання кількості людей похилого віку. На сьогоднішній день питома вага осіб старше працездатного віку в місті складає 22,3%.
З цією метою в місті створена геріатрична служба, яка представлена геріатричними кабінетами в кожній районній поліклініці, які проводять організаційно-методичну роботу по наданню медико-соціальної допомоги цьому контингенту населення, та геріатричною лікарнею. Хворі, які потребують стаціонарного лікування: з хронічною патологією в разі її загострення, а також хворі, які після лікування гострих та загострення хронічних захворювань у загально-терапевтичних, кардіологічних, пульмонологічних, неврологічних відділеннях, потребують довгострокового лікування, реабілітаційних заходів направляються в геріатричну лікарню. За кожною районною поліклінікою міста закріплено 17 ліжко-міст. При направлені в геріатричну лікарню хворі повинні мати направлення дільничного лікаря, бути повністю обстежені. Протипоказання: психічні, інфекційні, злоякісні захворювання, тяжкий стан, що потребує інтенсивної терапії, чи спеціалізованої медичної допомоги.

        
Херсонська міська геріатрична лікарня це лікувально – профілактичний заклад для надання кваліфікованої медичної допомоги людям похилого віку, мешканцям міста з терапевтичною та неврологічною хронічною патологією, в разі її загострення, їх реабілітація з метою відновлення працездатності або підвищення здібності до самообслуговування після перенесення гострих та загострення хронічних захворювань.

Нові методики та технології

Медичні послуги

Для проведення реабілітаційних заходів людям похилого віку пристосоване приміщення, заасфальтовано і обладнано двір лікарні для проведення ранкової гігієнічної гімнастики, лікувальної фізкультури, прогулянок на території лікарні у супроводі медичного персоналу. Придбані спеціальні засоби пересування, для хворих з обмеженими можливостями до пересування, засоби для догляду за людьми похилого віку. За роки роботи в лікарні проведено реорганізацію: розширено лабораторне відділення, відкритий кабінет фізіотерапії, кабінет функціональної діагностики, кабінет лікувальної фізкультури та масажу. В лікарні виділений рентгенологічний кабінет, оснащений необхідною рентгенологічною апаратурою.
В лікарні широко застосовуються новітні методи лікування, реабілітаційні заходи, широко застосовується ЛФК, масаж, фізіолікування.
На перешкоді застосуванню фізичних тренувань у багатьох людей похилого віку досить часто постає швидка поява втоми, розвиток якої є наслідком порушення енергетичного забезпечення фізичного навантаження. Саме тому, на відміну від осіб молодого та середнього віку, при проведені фізичних тренувань у людей старших вікових груп доцільним є використання геропротекторних (геріатричних) засобів, які ми в наших умовах з успіхом використовуємо.
Сучасні геріатричні препарати – це біологічно активні речовини, механізм дії яких полягає у покращенні метаболічних процесів, зокрема енергетичного обміну, внаслідок чого підвищується фізична працездатність, переносимість інтенсивних фізичних навантажень, резистентність організму в умовах стресу.
Геріатричні засоби нами призначаються у вигляді курсів тривалістю 3-4 тижнів на початковому етапі тренувань, а потім кожні 4-6 місяці фізичних тренувань. Призначення цих геріатричних засобів в комплексі з фізичними тренуваннями дало позитивні результати в 80% випадків. Виключеннями були ті хворі, які мали протипоказання до застосування цих засобів лікування.
Середня тривалість на ліжку складає – 40-45 діб. Ефективність лікування в середньому в нашій лікарні складає 82%, покращується здібність до самообслуговування в середньому у 70,5% хворих.

Структура

- стаціонарне відділення на 60 ліжок.
(зав. відділенням Котуля Ірина Михайлівна, конт. тел.: 362603,
- рентгенологічний кабінет,
- клініко-діагностичну лабораторію,
- фізіотерапевтичний кабінет,
- кабінет масажу та ЛФК.