Сайт Херсонської міської ради
У поліклініці №2 лікарні ім. А. і О. Тропіних введений в експлуатацію новий флюорографічний апарат

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса


17 вересня, напередодні Дня міста Херсона, у поліклініці №2, яка обслуговує жителів Шуменського мікрорайону, відбулося відкриття флюорографічного кабінету з введенням в   експлуатацію нового цифрового флюорографічного апарату, який був придбаний на кошти міського бюджету.

З цієї нагоди поліклініку відвідали міський голова Володимир Миколаєнко та начальник управління охорони здоров'я міської ради Світлана Межерицька.

Мер міста та головний лікар лікарні Леонід Ремига в присутності медичного персоналу перерізали символічну стрічку на знак введення в дію нового цифрового флюорографу, який завершив формування в лікарні рентгендіагностичної апаратури для ранньої діагностики туберкульозу з цифровим зображенням рентгензнімку.

Як зазначив Леонід Ремига, проблема туберкульозу, не лише в нашому місті, а й в Україні, продовжує бути гострою. Якщо 10-15 років тому туберкульоз вважався хворобою маргінальних верств суспільства (які страждають алкоголізмом, ув'язнені тощо), то зараз він загрожує кожному. Хворіють цілком соціально успішні люди і навіть діти. Тому завдання медиків вчасно виявляти туберкульоз, щоб було більше можливостей для успішного його лікування, сказав головний лікар.

Щорічно загальна кількість оглянутих у Комсомольському районі становить до 76 тис. осіб, у тому числі в Шуменському мікрорайоні близько 30 тис. В результаті таких оглядів виявляється до 90 випадків туберкульозу. Більше 60% хворих реєструється на ранніх стадіях захворювання, що створює умови для своєчасного та ефективного лікування.

«Міською програмою боротьби з туберкульозом на 2014-2016 роки серед іншого було передбачено забезпечення міських лікарень оновленим устаткуванням для флюорографічних обстежень. Сьогодні це завдання фактично виконано. Новий флюорограф вартістю 820 тис. грн. введений в роботу в поліклініці Шуменського мікрорайону, яка обслуговує майже 43 тис. осіб. Завдяки цьому обладнанню покращиться якість лікувально-діагностичного процесу, який стане більш швидким, точним та комфортним для херсонців», - так прокоментував подію міський голова Володимир Миколаєнко.

Завідувач рентгенологічного відділення лікарні Геннадій Орешко зауважив, що функціонуючий раніше в поліклініці флюорографічний апарат 12Ф7К, 1986 року випуску, вичерпав свій ресурс майже 20 років тому, часто виходив з ладу, тож необхідність його заміни назріла давно. Тому сьогоднішнє придбання важливо для лікарні, для людей, що проживають у цьому районі, і потрібно кожному пацієнтові.

Придбаний новий компактний рентгенографічний апарат (12Ф9 Україна) виробник НВО «КРАС» - 2014 року виготовлення. Робота на ньому по простоті нічим не відрізняється від процедури отримання знімка на плівковому флюорографі. Разом з тим, зображення на цифровому апараті практично миттєво з'являється на екрані монітора. Використання цифрової камери або напівпровідникового лінійного детектора дозволяє значно зменшити радіаційне навантаження на пацієнта, а застосування сучасної рентгензахисної кабіни зменшує радіаційне навантаження на персонал. Для ефективної і комфортної роботи робочі місця лікаря-рентгенолога та рентген-лаборанта укомплектовані комп'ютерами останнього покоління і професійними моніторами.

Серед основних характеристик апарату: легкість в експлуатації, швидкість проведення обстеження, забезпечення комфорту пацієнта, незначні габарити, комп'ютерне забезпечення. Відмінною особливістю даного флюорографа є його значна пропускна спроможність до 20 осіб на годину, що дає можливість своєчасно та якісно провести флюорографічне обстеження запланованого контингенту, в тому числі осіб з груп ризику по туберкульозу.

 


Власна інформація