Сайт Херсонської міської ради
У міському травматологічному пункті введений в експлуатацію новий рентген-діагностичний комплекс

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

2 квітня в міському травматологічному пункті клінічної лікарні ім. А. і О. Тропіних відбулося відкриття нового рентген-діагностичного комплексу.

 

З цієї нагоди заклад відвідали міський голова Володимир Миколаєко, його заступник Сергій Черевко, заступник директора Департаменту охорони здоров'я обласної держадміністрації Ліна Бондарева, начальник управління охорони здоров'я міської ради Світлана Межерицька.

Міський голова Володимир Миколаєнко та головний лікар лікарні Леонід Ремига в присутності медичного персоналу перерізали символічну стрічку, на знак введення в дію сучасного рентгенологічного обладнання, яке лікарня чекала вже багато років.

– Важко переоцінити необхідність введення в експлуатацію такого потужного високоресурсного комплексу, – розповідає головний лікар лікарні Леонід Ремига. – Рентгенівський апарат 1982 року випуску, який раніше працював у травмпункті, вичерпав свій ресурс за більш ніж 30 років активного використання і часто виходив з ладу, тому необхідність його заміни з кожним роком ставала гострішою. Використання придбаного рентген-діагностичного комплексу, призначеного для широкого діапазону досліджень, підвищить якість лікувально-діагностичного процесу і зробить його більш комфортним і швидким.

За рішенням міської ради, в 2014 році для придбання нового рентгенапарату було виділено 1369 тис. грн. Після проведення процедури відкритих торгів був придбаний компактний рентгенографічний апарат на два робочих місця «Opera RT 20», італійського виробництва.

Як зазначає завідувач травматологічним пунктом Євген Миронов, висока якість рентгенівських знімків, які новий апарат забезпечує у двох проекціях, дозволяє більш точно визначати характер перелому і приймати рішення щодо вибору методу подальшого лікування. Крім того, більш контрастні знімки дають можливість максимально точно визначати незначні переломи (крайовий перелом, незавершений перелом, переломи росткових зон у дітей). Важливою є можливість виробляти рентгенівське обстеження носилковим хворим безпосередньо на каталці, мінімізуючи при цьому ризики, обумовлені зайвими перекладаннями пацієнтів, – коментує лікар.

Разом з тим істотно знижується променеве навантаження на пацієнта і забезпечується повний і швидкий доступ до всіх анатомічних частин тіла з будь-якого боку без переміщення хворого. Стає можливим обстеження пацієнтів з великою вагою максимальне навантаження на стіл комплексу - 180 кг. Пропускна здатність апарату складає 60 плівок на годину. Час на отримання готового сухого знімка займає не більше 3 хвилин.

Після огляду апаратури та спілкування з медиками мер міста Володимир Миколаєнко побажав колективу травмпункту і всім співробітникам успішної роботи і зауважив, що надалі в бюджеті міста буде передбачатися можливість щорічного придбання нового необхідного обладнання для лікарень.

Для довідки:

Міський травматологічний пункт клінічної лікарні ім. А. і О. Тропіних надає цілодобову невідкладну медичну допомогу жителям міста Херсона при різних травмах. В середньому щорічно в травмпункт звертається до 15 тис. пацієнтів з травмами, з них з переломами різної локалізації та складності 4 - 5 тис., госпіталізуються у відділення лікарні 650-700 осіб на рік. Близько 98% з усіх травмованих потребують рентгенологічного обстеження. У періоди несприятливих погодних умов (снігові замети, ожеледиця) у травматологічний пункт за добу звертається до 100-120 травмованих, за звичайних погодних умов – близько 25 осіб.

 

Власна інформація

Фотогалерея