Сайт Херсонської міської ради
Ще раз про грип …

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

Грип — це високозаразне вірусне захворювання з можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. 

Найчастішим ускладненням грипу є пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого. Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

Грип дуже легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого.

Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, 7 днів.

Нагадаємо: 18 мільйонів українців входять у групи ризику захворювання грипом.

Щорічно від грипу у Світі вмирає біля половини мільйона чоловік. У сезоні спалаху Каліфорнійського грипу (2009-2010 рр.) в Україні померли 1127 людей, з них 89 - вагітних жінок. Аналіз свідчить: причиною такої кількості летальних випадків в Україні (23% від усіх померлих в Європейському регіоні), скоріш за все, була відсутність на той час в країні вакцини для профілактики пандемічного грипу, а також пізніми строками звернення хворих за медичною допомогою, внаслідок цього – пізнім призначенням специфічного лікування.

Цього року в Україні прогнозується циркуляція на території України, штамів вірусу грипу:

- подібний A/California/7/2009 (H1N1)pdm09,

- подібний A/штат Техас/50/2012 (H3N2),

- подібний B/штат Массачусетс/2/2012 (лінія Ямагата).

За прогнозами фахівців піднесення захворюваності на ГРВІ та грип розпочнеться з другої половини грудня – початку січня і буде середньої інтенсивності.

 

За даними ВООЗ, найбільш ефективним засобом, що забезпечує профілактику грипу і встановлення контролю над цим захворюванням є вакцинація. Її рекомендовано всім особам старшим за 6-и місячний вік.

Наголошуємо, що ризику захворіти на грип після щеплення немає, оскільки жодна сучасна вакцина не містить живих вірусів. Єдиним протипоказанням може бути алергія на курячий білок та гостре захворювання на момент вакцинації.

Досвід кабінету щеплень у м. Херсон свідчить: особи, які в попередні роки відчули на собі ефект від вакцинації, роблять її щорічно.

Розпочинати вакцинацію бажано за один - два місяці до можливої епідемії, але, навіть  початок епідемічного розповсюдження грипу не є протипоказанням до неї.

 

З листопада 2014 р. розпочата компанія по проведенню щеплень проти грипу, які можна зробити в поліклініці № 1 КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня    ім. Є.Є. Карабелеша» за адресою м. Херсон, пр. Ушакова, 21.

 

Звертаємо увагу, вакцинація проти грипу залишається рекомендованою, тобто проводиться за рахунок роботодавців, страхових компаній та власні кошти громадян.

 

Нагадуємо: грип може призвести до тяжких ускладнень з боку легеневої, серцево-судинної, нервової, ендокринної систем.

Закликаємо громадян міста: при появі ознак  грипу  -  звертатися до лікаря.

 

Головний  позаштатний  інфекціоніст 
управління охорони здоров’я  Херсонської міської ради Демедюк О.І.