Сайт Херсонської міської ради
Про Пілотний проект державного регулювання цін на лікарські засоби від гіпертонічної хвороби

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

 

Питання гіпертонічної хвороби  та її ускладнень (інфаркти,  інсульти, серцева та ниркова недостатність, раптова серцева смерть) дуже актуальні та ще довго будуть актуальними як в Україні, так і в усьому світі.

 

Розповсюдженість  артеріальної гіпертонії (усі форми) в Україні (2012 р.) – 32%, а в деяких регіонах – 40 – 45%. Серед мешканців міста Херсона цей  показник станом на 01.10.2013 складає 28%.

Держава прийняла рішення щодо активного втручання в процес  лікування хворих на гіпертонічну хворобу, забезпечення їх ліками.

25 квітня 2012 року Кабінетом Міністрів України була прийнята Постанова №340 «Про реалізацію пілотного проекту щодо запровадження державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою». Визначено перелік антигіпертензивних лікарських  засобів, на які розширюється дія цієї постанови.

Розробленні та впроваджені Локальні клінічні протоколи по лікуванню артеріальної гіпертонії в усіх клінічних лікарнях міста на основі Уніфікованого клінічного протоколу медичної допомоги «Артеріальна гіпертензія». Визначена мережа аптек, які працюють за Проектом, порядок відшкодування лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

Гіпертонія повинна лікуватися постійно шляхом приймання препаратів, які знижують  артеріальний  тиск, контролюючи його протягом доби. Тому, приймати ліки треба кожний день, за можливості, в певний час. Для  цього пацієнту потрібно звернутися в територіальну поліклініку  та отримати рецепт від лікаря, за яким у визначеній аптеці йому нададуть ліки за зниженою  ціною.

Кожний лікар, який виписує рецепт на лікарський засіб від підвищеного тиску, зобов’язаний роз’яснити пацієнту в яку найближчу аптеку він може звернутися і отримати ліки за зниженою ціною.

Сумісно із здоровим харчуванням, заняттям спортом, відмовою від паління та алкоголю лікування гіпертонії дасть змогу попередити критичні стани та підтримувати здоров’я на довгі роки.