Сайт Херсонської міської ради
УВАГА: Пілотний проект з державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування гіпертонічної хвороби

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

У рамках Пілотного проекту з державного регулювання цін на лікарські засоби для гіпертоніків, держава відшкодовує до 90% від вартості препаратів для пацієнтів.

 

Суть Пілотного проекту полягає в тому, що держава знижує ціни на ліки від гіпертонії та відшкодовує їх вартість. Зокрема з 2012 року, коли був запущений проект, ціни на ліки від гіпертонії знизились на 16%, а споживання ліків зросло майже у півтори рази. Більше 3 млн українців вже отримали відшкодування на ліки.

Проте розпочинаючи з вересня 2013 року держава компенсує до 90% вартості ліків від гіпертонії, від тепер до списку препаратів входять у комбіновані ліки. Завдяки пілотному проекту, кількість українців, що лікують гіпертонію або системно вимірювали свій тиск, зросла від 16% до 22,5%.

Щоб отримати знижку на ліки слід здійснити три кроки: спочатку відвідати лікаря та дізнатися, які ліки ефективні саме для пацієнта та отримати на них рецепт: потім піти до аптеки з рецептом та придбати ліки із знижкою можна дізнатися у  лікаря ; третій етап – повернутися до лікаря за місяць та перевірити стан свого здоров’я і дізнатися, як вплинули препарати на діагноз гіпертонію.