Сайт Херсонської міської ради
Система інфекційного контролю – пріоритет у роботі КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня»

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

Внутрішньолікарняні інфекційні хвороби, пов’язані з наданням медичної допомоги, які поступаються лише серцево-судинним та онкологічним захворюванням, до цього часу залишаються однією з основних причин інвалідності та смертності населення в усьому світі. Високий рівень цієї захворюваності, на думку експертів Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), пов’язаний з ростом стійкості збудників внутрішньо лікарняних інфекцій до дії протимікробних препаратів (антибіотиків, антисептиків та дезінфектантів), відсутністю ефективної системи контролю за інфекціями.

 Ризик захворювання на внутрішноьлікарняні інфекції поширюється як на пацієнтів так і працівників закладів охорони здоров’я, а також відвідувачів. Рівень захворюваності на ці інфекції у розвинених країнах світу досягає до 44%. За визначенням ВООЗ кожний десятий пацієнт інфікується збудниками внутрішньолікарняних інфекцій.

З метою забезпечення заходів профілактики внутрішньолікарняних захворювань, в основі яких лежить інфекційний контроль, в лікарні працюють комісії: з інфекційного контролю за туберкульозом, по боротьбі зі СНІДом, по контролю за санітарно – протиепідемічним станом в підрозділах лікарні, по розслідуванню випадків ВЛІ та гнійно – септичних ускладнень внаслідок інвазивних втручань.

 

У системі інфекційного контролю надзвичайно важливе місце займають заходи щодо охорони здоров'я медичного персоналу.

Співробітники лікувальних установ щодня контактують із різними факторами інфекційної й неінфекційної природи, що впливають на їхнє здоров'я й працездатність.

Тому, не можна переоцінити роль запобіжних заходів у профілактиці професійної захворюваності медпрацівників.

 

Останні роки адміністрація лікарні за позабюджетні кошти купує швидкі тести для діагностики ВІЛ при аваріях з кров’ю та для експрес – діагностики ВІЛ у хворих з підозрою на ТБ та іншою патологією.

 

За ініціативою головного лікаря в лікарні проводиться безкоштовне обстеження на вірусні гепатити методом ІФА працівників, які мають контакт з кров’ю та ризик професійного інфікування. За 6 місяців 2013 р. обстежено:

 

Маркер ВГ

Кількість досліджень (осіб)

Виявлено позитивних (осіб)

% виявлення

HBsAg (+)

38

3

7,9

aHBcorAg (+)

30

7

23,3

аHCV (+)

294

6

2,0

 

Всі працівники з позитивними результатами взяті на облік у лікаря-інфекціоніста, оглянуті та направлені на дообстеження. При встановленні діагнозу «хронічний гепатит» – внесені в реєстр.

 

О.Демедюк, міський та районний інфекціоніст