Сайт Херсонської міської ради
Інформація про стан реформування охорони здоров’я в м. Херсоні

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

 

На виконання Програми економічних реформ України на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава» в м. Херсоні на початку 2011 року розпочато реформування галузі охорони здоров`я. Відповідно до наказу МОЗ України від 30.08.2010 №735 «Про розвиток первинної медико-санітарної допомоги, у тому числі на засадах сімейної медицини» розроблено поетапний план реформування. Реформування надання первинної медико-санітарної допомоги передбачає створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД). Першим етапом реформування стало прийняття на фінансування з міського бюджету 12 ФАПів, які стали структурними підрозділами міських багатопрофільних лікарень. З 1 січня 2013 року 6   ФАПів реорганізовано в амбулаторії загальної практики-сімейної медицини з метою поліпшення доступності та якості надання  медичної допомоги сільському населенню.
Наступним кроком, в рамках виконання регіонального плану модернізації мережі закладів охорони здоров'я, на підставі рішення Херсонської міської ради від 26 вересня 2012 року № 783 «Про внесення змін до статутів комунальних закладів «Херсонська міська клінічна лікарня ім. О.С. Лучанського», «Херсонська міська клінічна лікарня ім. Афанасія і Ольги Тропіних», «Херсонська міська клінічна лікарня» - створення Центрів ПМСД у складі поліклінік для дорослого та дитячого населення багатопрофільних міських лікарень. 
Розроблено положення про Центр первинної медичної допомоги (ЦПМСД), внесені зміни до структури лікарень. Розроблені перспективні плани підготовки сімейних лікарів  для роботи в ЦПМСД. Переглянуто та адаптовано стандарти і локальні протоколи діагностики, лікування хворих сімейними лікарями.
Для створення Центрів ПМСД, як окремих юридичних підрозділів, створено робочу групу з підготовки проведення модернізації мережі закладів охорони здоров’я міста.
З метою реформування надання екстреної медичної допомоги 5 липня 2012 року затверджено Закон України «Про екстрену медичну допомогу». З 1 січня 2013 року створено комунальний заклад  «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», та з квітня поточного року Херсонську міську станцію швидкої медичної допомоги ім. О. Ягофарова  передано у його підпорядкування.