Сайт Херсонської міської ради
УВАГА: ПРОФІЛАКТИКА ХОЛЕРИ!

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

 

Робота з профілактики карантинних інфекцій в м. Херсоні проводиться згідно наказу МОЗ України від 30.05.97р. № 167 та «Комплексному плану по санітарній охороні території міста від занесення та розповсюдження карантинних та інших особливо небезпечних інфекцій неясної етіології на 2011-2015 роки». З 01.06. до 01.10.2011 року хворі з діагнозами ГКІ будуть охоплені обстеженням на холеру. Виділення холерних вібріонів 01 та не 01 групи від людей не зареєстровано.

З метою підготовки до епідсезону та роботи в умовах ускладнення епідситуації з особливо небезпечних інфекцій в лікувально-профілактичних закладах міста проведено низку заходів.

В І кварталі 2013 р. відкоригований комплексний план з санітарної охорони території м. Херсона від заносу і розповсюдження карантинних та інших особливо небезпечних інфекцій на 2011-2015 рр.

У березні-квітні 2013 року в ЛПЗ проведені перевірки готовності до роботи у випадку виникнення епідускладнення з карантинних інфекцій з урахуванням розгортання госпітальної бази, відкоригована оперативна документація.

Питання профілактики кишкових захворювань в місті та готовність лікувальних закладів до роботи на випадок епідускладнень з карантинних інфекцій розглянуто на засіданнях медичних рад клінічних лікарень міста, підготовлена інформація на засідання міського управління охорони здоров‘я.

Фахівці міста 13.03.13 р. прийняли участь у проведенні на базі КЗ «Херсонська обласна інфекційна лікарня ім. Г.І. Горбачевського» тренувального заняття з питань взаємодії лікувально-профілактичних закладів міста та сил цивільного захисту з ліквідації надзвичайних ситуацій та їх окремих наслідків, пов’язаних з поширенням особливо небезпечних інфекційних захворювань.

Підготовлений сумісний наказ міського управління охорони здоров’я та міського Управління держсанепідслужби про підготовку до роботи в умовах ускладнення епідситуації з особливо небезпечних інфекцій та інформаційний бюлетень для співробітників сил цивільного захисту.

Забезпеченість лікувальних установ, у т.ч. шпитальної бази засобами індивідуального захисту персоналу та засобами для проведення регідратації хворим складає 100%.

В І кварталі 2013 р. проведена теоретична підготовка персоналу ЛПЗ з прийомом заліків по карантинним інфекціям зі складанням заключних протоколів.

На сайтах лікарень та УОЗ міської ради розміщена інформація щодо небезпеки стихійних ринків та з питань профілактики холери.

Існує низка проблемних питань.

Матеріально-технічний стан приміщень лікувально-профілактичних закладів міста, перепрофілювання яких передбачається під розгортання госпітальної бази у разі виникнення масових захворювань на карантинні та інші особливо небезпечні інфекції потребує певного покращення. Не всі приміщення для розгортання провізорних відділень в лікарнях міста дозволяють виконувати вимоги щодо дотримання санітарно-протиепідемічного режиму в умовах існуючого складу та розміщення приміщень, наявних умов з гарячого водозабезпечення, облаштування санпропускників та інш. Щорічно подаються заявки на придбання додаткового обладнання та інвентарю на масові випадки. З 2006 року гроші на заявлене додаткове майно взагалі не виділялись.

Запас дезінфекційних засобів у лікарнях створено, але, у випадку масових захворювань його буде недостатньо. У зв’язку з ліквідацією ДЗ «Херсонська міська дезінфекційна станція», ДЗ «Херсонська міська санепідстанція», ДЗ «Херсонська портова санепідстанція» та скороченням штатів епідвідділу санепідслужби виникло ряд проблемних питань щодо укомплектування епід-дезбригад, проведення заключної дезінфекції в осередках в разі виникнення випадків карантинних інфекцій в місті та на суднах, транспортування контактних з осередків, відсутні умови для проведення санітарної обробки персоналу евакодезбригад, епідбригад, матеріального оснащення протиепідемічних служб, насамперед, протичумними костюмами, деззасобами, інвентарем та інші.

Залишається відкритим питання щодо надання спеціалізованої акушерської та хірургічної допомоги хворим з підозрою на холеру.

На сьогоднішній день не вирішені проблеми харчування контактних осіб, прання білизни та охорони приміщень ізолятора, який буде розгортатися на базі гуртожитку №3 ХДАУ в разі ускладнення епідситуації з карантинних інфекцій.

Госпіталізація хворих передбачається транспортом швидкої допомоги КЗ «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», для надання медичної допомоги автомобілі швидкої допомоги оснащені необхідним обладнанням та апаратурою за встановленим табелем оснащення. Але автопарк швидкої медичної допомоги потребує придбання нових машин. На теперішній час у зв’язку з проведенням реорганізації структури станції швидкої медичної допомоги в КЗ «Обласний територіальний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» зі зміною підпорядкування ситуація може змінитися.

Всі ці проблемні питання винесені на розгляд медичної ради управляння охорони здоров’я Херсонської міської ради.

Крім того існують масштабні питання щодо недопущення можливості розповсюдження інфекційних хвороб через використання неякісної пітної води. Підвищення якості водопостачання – вагомий важіль профілактики кишкових інфекцій та завдання для влади.

Останнім часом суттєво активізована робота виконавчого комітету міської ради щодо ліквідації стихійних ринків та забезпечення санітарно – епідемічного благополуччя міста. Проте, ці питання залишаються не повністю вирішеними.

 


Позаштатний інфекціоніст Демедюк О.І.