Сайт Херсонської міської ради
Реформування мережі закладів охорони здоров'я, що надають медико-санітарну допомогу, як самостійних юридичних осіб

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

Рішенням сесії міської ради від 26.09.2012 № 783 затверджено зміни до Статутів міських багатопрофільних лікарень. Зміни полягають у створенні структурних підрозділів – центрів первинної медико-санітарної допомоги у складі цих закладів. У подальшому, при внесенні змін до Бюджетного кодексу України та принципів фінансування закладів охорони здоров'я міст в «не пілотних» регіонах, з'явиться можливість створити Центри ПМСД як окремі юридичні особи.

Також слід зазначити, що наказом управління охорони здоров'я Херсонської міської ради від 24.07.2012 № 227 «Про створення робочої групи з підготовки проведення модернізації мережі закладів охорони здоров'я міста» створена відповідна робоча група до складу якої увійшли головні лікарі, провідні економісти, заступники головних лікарів з амбулаторно-поліклінічної роботи та юристи міських багатопрофільних лікарень, фахівці управління охорони здоров'я Херсонської міської ради. Одним із завдань для робочої групи управління було розробити проекти штатних розкладів і структури центрів первинної медико-санітарної допомоги, паспортів модернізації медичних закладів, а також розробка проекту рішення міської ради щодо створення центрів первинної медико-санітарної допомоги у м. Херсоні, як окремих юридичних осіб.

На перехідному етапі створення даних підрозділів дає можливість відпрацювання наступності в наданні медичної допомоги, формування потоків пацієнтів, закріплення населення за відповідними сімейними лікарями.

Відповідно до нормативно-правових документів уряду та Міністерства охорони здоров’я України, у рамках проведення реформування медичної галузі, на території міста планується організація роботи 3-х центрів первинної медико-санітарної допомоги, як окремих юридичних осіб (по одному на кожен район міста).