Сайт Херсонської міської ради
ТОВАРИСТВУ ЧЕРВОНОГО ХРЕСТА УКРАЇНИ - 95 РОКІВ

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

18 квітня 2013 року виповнюється 95 років від дня створення Товариства Червоного Хреста України, найбільшої за чисельністю в країні громадської організації, основним завданням якої є сприяння органам державної влади в їх діяльності в гуманітарній сфері.

Управління охорони здоров’я Херсонської міської ради поздоровляє зі святом всіх співробітників Товариства Червоного Хреста!

Прийміть сердечну подяку за вашу самовіддану працю, врятовані життя та здоров’я тисяч наших співгромадян, віру і надію, яку ви даруєте людям. Ваші відповідальність, мужність та самопожертва гідні глибокого визнання з боку держави та суспільства.

Нехай праця на благо херсонців, всього українського народу, приносить тільки задоволення, а кожен день життя наповнюється людськими радощами, щастям і любов’ю.


Начальник управління С.В.Межерицька

 


Херсонську обласну організацію Товариства Червоного Хреста України на протязі багатьох років очолює Заслужений лікар України Соболь Леонід Степанович (на фото – в центрі).

На сьогодні ХОО ТЧХУ охоплює більш як 150 тис. членів Товариства в 21 районній, 2 міських та 1723 первинних організацій.

Патронажна служба ХОО ТЧХУ діє у складі 85 медсестер милосердя, 1 центр і 14 кімнат медико–соціальної допомоги, 26 «банків одягу», 11 пунктів прокату предметів першої необхідності.

Обласна організація Червоного Хреста є одним із основних виконавців обласної програми «Поліпшення життєзабезпечення, реабілітації, соціального захисту людей похилого віку та інвалідів на 2010 – 2014 роки», затвердженої головою обласної державної адміністрації Костяком М.М., рішенням обласної ради від 14 травня 2010 року №1299.

На виконання цієї програми червонохрестівці Херсонської області обстежили понад 10 тис. малозахищених верств населення та взяли під свою опіку 5109 тис. ветеранів війни та праці, одиноких пересічних, інвалідів тощо.

До них здійснено 142,1 тис. щоденних патронажів на дому, надано більш як 300 тис. медико–соціальних та побутових послуг. 50 тис. нужденних отримали в Червоному Хресті області адресну матеріальну допомогу на загальну суму понад 2 млн. грн.

Херсонською обласною організацією ТЧХУ для проведення амбулаторно – контрольованого лікування хворих на туберкульоз залучено біля 1 млн. грн. інвестицій Глобального Фонду по боротьбі з ВІЛ/СНІДом, туберкульозом та малярією. Це дало змогу створити додатково 64 робочих місць. Пройшло лікування 295 хворих, 176 із них повністю вилікувалися.

Адреса сайту ХОО ТЧХУ: www.khersonkk.at.ua

 

З історії Товариства Червоного Хреста України:

Червонохресний рух в Україні бере свої витоки з кінця ХVIII століття. Засновник української анатомії та хірургії П.Загорський, а згодом і академік, який був військовим лікарем під час війни з Польщею, надавав допомогу полоненим і цивільному населенню без розрізнення на "своїх" та "чужих", і саме тому його вважають предтечею Українського Червоного Хреста…

Із Російським Товариством Червоного Хреста до Всесвітньої організації увійшла добре організована українська ланка. 1900 року на теренах України вже функціонувала розгалужена мережа червонохресних осередків, лікарень (для бідноти) та притулків. Під час Першої світової війни, у Києві було відкрито понад сто шпиталів Червоного Хреста.

У післявоєнні роки силами Товариства протягом 20-х років були створені чисельні протитуберкульозні й венерологічні диспансери, станції по боротьбі з малярією, амбулаторії, будинки для безпритульних та інвалідів тощо. За рахунок Українського Червоного Хреста працювали 119 медичних, 206 профілактичних і дитячих закладів. Було відкрито 400 аптек та магазинів санітарії. Навіть, з’являється перший в світі корабель-санаторій на Дніпрі. Працюють санітарні літаки Товариства. Та 1938 року всі, на той час, 6111 закладів Товариства Червоного Хреста України були відчужені згідно Постанови Ради народних комісарів СРСР...

Яскравою сторінкою героїчної діяльності червонохрестівців були роки Другої світової війни. Заслуги вихованок Товариства Червоного Хреста високо оцінив Міжнародний Комітет Червоного Хреста, нагородивши 14 з них медаллю Флоренс Найтінгейл – найвищою відзнакою за гуманізм і милосердя .

Справедливе визнання здобула створена в 1961 році патронажна служба милосердя Червоного Хреста. У 1974 році Постановою Президії Верховної Ради СРСР досвід роботи служби милосердя Дніпропетровської організації з обслуговування інвалідів, прикутих до ліжка хворих та одиноких людей похилого віку, був рекомендований для поширення в колишньому Радянському Союзі. 3200 патронажних сестер щороку обслуговують вдома близько 350 тисяч одиноких громадян похилого віку, інвалідів війни та праці. В сільській місцевості, де немає медичних закладів, червонохресними організаціями створено 838 громадських пунктів першої допомоги. Під прапором Червоного Хреста та за сприяння органів місцевої влади створені і діють 4 лікарні та 3 хоспіси, 14 денних та 3 стаціонарні відділення, 599 банків одягу та 441 пункт прокату засобів і речей по догляду за хворими.

Аварія на Чорнобильській АЕС - низка випробувань для Товариства Червоного Хреста на дієздатність і милосердя. Розуміючи масштабність та наслідки цієї катастрофи, Національний комітет з усіма організаціями Товариства Червоного Хреста України визначає план дій, який згодом виправдав себе. Завдяки зверненню до Міжнародної Федерації Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця була започаткована та діє й досі Міжнародна Чорнобильська програма гуманітарної допомоги і реабілітації.

Дев’яності роки – прийняття законів «Про Товариство Червоного Хреста України», «Про символіку Червоного Хреста, Червоного Півмісяця, Червоного Кристала», а також Статуту Товариства, яким визначені правовий статус, структура, основна мета і головні завдання Товариства, права та обов’язки його членів, удосконалюється Положення про патронажну службу милосердя Товариства. Кабінетом Міністрів України створено міжвідомчу комісію з питань імплементації в Україні міжнародного гуманітарного права.

Значним досягненням Товариства Червоного Хреста за роки незалежності України було створення служби розшуку. Єдина офіційно визнана в країна служба безкоштовно надає допомогу з пошуку та відновлення родинних зв’язків, втрачених внаслідок збройних конфліктів, стихійного лиха, техногенних катастроф, сучасних міграційних процесів та інших екстремальних ситуацій.

Нині Товариство Червоного Хреста України – це понад 6,5 млн. людей об’єднаних в майже 47 тисяч первинних організацій, організацію АР Крим, 24 обласні та Київську і Севастопольську міські організації.