Сайт Херсонської міської ради
У березні 2013р поліклініка №2 КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня» відмічає своє 25-річчя

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

 

Поліклініка № 2 по вул.Тираспільській 62 була збудована по лімітам Міністерства сільськогосподарського та тракторного машинобудування СРСР та 02.03.1988р передана на баланс басейнової лікарні (сучасний КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня») без компенсації вартості будівництва. Біля 20 років у поліклініці функціонувала цехова служба, яка надавала медичну допомогу робітникам Херсонського комбайнового заводу. У зв’язку з реорганізацією підприємства і зміною форми власності таке співробітництво припинилось.

Особливостями поліклініки є поєднання в одному блоці дитячої, стоматологічної та амбулаторної допомоги для дорослих, що є досить актуальним в сучасних умовах реформування медичної галузі.

 

 

Введення в дію комплексу поліклінік покращало якість та доступність надання медичної допомоги жителям Таврійських мікрорайонів Суворовського району м. Херсона.

Поліклініка № 2 КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня» є складовою частиною лікарні, має високу ступінь автономності в питаннях організації та управління. До її складу входять:4 дільничні терапевтичні відділення ПМСД, міський центр амбулаторної хірургії, хірургічний (20 ліжок) та терапевтичний (24 ліжка) денні стаціонари, відділення відновлювального лікування та реабілітації постінсультних хворих (фізіотерапія, масаж, ЛФК), діагностичне відділення.

Поліклініка забезпечує амбулаторний прийом фахівцями з 30 профілів - терапії, хірургії, судинній хірургії, травматології, офтальмології, отоларингології, кардіології, пульмонології, урології, гінекології, неврології і т.д.

Тут надається медична допомога понад 70 тисячам дорослого населення. Поліклініка забезпечує висококваліфіковану, спеціалізовану медичну допомогу також працюючим на підприємствах і в організаціях, що обслуговуються на договірних умовах по цеховому принципу, громадянам, застрахованим по програмі добровільного медичного страхування.

Щороку поліклініку відвідують біля 400 тис. пацієнтів.

В рамках реформування первинної медико-санітарної допомоги в поліклініці відкрито відділення лікарів загальної практики, яке обслуговує більше 7,5 тис. населення., створений центр ПМСД.

Значна увага тут приділяється впровадженню нових сучасних організаційних та клінічних технологій, розвиваються стаціонарозамінні форми медичного обслуговування, науково-обґрунтована раціональна організація праці.

На базі поліклініки № 2 з 1992 року успішно функціонує міський центр амбулаторно-поліклінічної хірургії зі спеціалізованим денним стаціонаром, В ЦАПХ щорічно виконується близько 6 тис. оперативних втручань, з яких 30% - ІІІ-ІV категорії складності. Значна частина оперативних втручань проводиться під загальним знеболювальним. У ЦАПХ поряд з традиційними втручаннями виконуються операції при грижових дефектах передньої черевної стінки, варикозній хворобі нижніх кінцівок, відновлювальні операції при фіброзній деформації кисті, декомпресії при асцитах.

Організація ЦАПХ з сучасним анестезіологічним забезпеченням дозволяє виконувати операції, які раніше проводилися лише на базі стаціонарних відділень, що дало змогу лікуватись хворим зі зниженими адаптаційними можливостям, знизило тривалість лікування по основним хірургічним хворобам.

В 2007 році ЦАПХ було придбано апарат радіохвильової хірургії, що дозволило проводити хірургічні розрізи з мінімальним травмуванням тканин, розвивати косметичну та пластичну хірургію в амбулаторних умовах.

З кожним роком зростає кількість пролікованих у денних терапевтичному та хірургічному стаціонарах (1,6 тис. і 2 тис. відповідно).

Поліклініка пропонує мешканцям міста широкий діапазон діагностичних досліджень: ультразвукові, рентгенологічні, функціональні ( РЕГ, ЕЕГ, ЕхоЕГ, ЕКГ, комп’ютерна спірографія, аудіометрія ), комплекс сучасних лабораторних досліджень.

Широко розвиваються комп’ютерні технології, створена локальна мережа.

 

В поліклініці приділяється значна увага забезпеченню сприятливих умов праці, до послуг співробітників –столова-буфет, кімнати відпочинку, санітарно-гігієнічні приміщення.

Поліклініка є базою до – та післядипломної підготовки лікарів та медсестер, тут проводяться чисельні конференції, семінари, наради.


Приоритетними напрямками роботи поліклініки у 2013р є реформування галузі зі створенням центрів первинної медичної допомоги, первинна та вторинна профілактика захворювань та формування прихильності населення до зорового способу життя, робота по пілотному проекту по державному регулюванню цін на гіпотензивні препарати тощо.

Всі ці завдання можливо виконати тільки тоді, якщо наші шановні пацієнти прийдуть на консультацію до дільничного терапевта (або сімейного лікаря) і пройдуть необхідний медичний огляд, що дозволить виявити захворювання у ранніх стадіях, запобігти ускладнення. Відомий афоризм стверджує, що 9/10 щастя залежить від здоров'я.

Бажаємо всім здоров'я!

 


Зав. поліклінікою №2 КЗ «ХМКЛ» Смірнова І.М.