Сайт Херсонської міської ради
Лікарня, доброзичлива до дитини

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних» підтримала Глобальну стратегію Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) щодо заохочення та підтримки практики грудного вигодовування немовлят та дітей раннього віку. В лікарні був розроблений план організаційних заходів по підготовці до акредитації на звання «Лікарня, доброзичлива до  дитини». В структурних підрозділах: пологовому відділенні, жіночій консультації, дитячому відділенні, та дитячих поліклініках, -  виділені кабінети по підтримці грудного вигодовування, які оснащенні необхідним обладнанням, теле- та відеоапаратурою, яскравими інформаційними стендами та друкованою продукцією. Із позабюджетних коштів на ці цілі витрачено більше 30 тис. грн. Співробітники пройшли 18-ти годинну теоретичну та 3-и годинну практичну підготовку. Почалася робота щодо заохочення та підтримки практики грудного вигодовування серед вагітних та батьків немовлят в «Школах відповідального батьківства». 

У 2008 році комісією національних експертів лікарня атестована на відповідність до звання «Лікарня, доброзичлива до  дитини», про що отримала сертифікат ЮНІСЕФ.

За цей час продовжувалась робота по підтримці грудного вигодовування, введення нових перинатальних технологій. В пологовому відділенні створені комфортні умови для партнерських пологів. Введено в практику цілодобове спільне перебування матері і новонародженого в одній палаті,  участь членів родини у догляді за новонародженим. Відмічається поліпшення репродуктивного здоров’я жінок шляхом підвищення поширеності і тривалості грудного вигодовування дітей на підставі сучасних методів ведення лактації і годування грудьми за єдиними принципами на етапах: жіноча консультація - пологовий стаціонар – дитяча поліклініка.

Також це дало змогу покращити стан здоровя дітей, знизити показники захворюваності новонароджених, дітей першого року життя, показники малюкової смертності та післяпологових ускладнень.

26 травня 2011 року група національних експертів оцінила роботу лікарні в даному напрямку та підтвердила  високе звання «Лікарня, доброзичлива до дитини». До складу комісії входили: Коляда О.О. – головний лікар дитячої поліклініки №1 м. Києва, Самай І.Г. – ДОКЛ, Качан С.А., Чернова А.В - КЗ «Херсонська міська клінічна лікарня ім. О.С. Лучанського».