Сайт Херсонської міської ради
Засідання медичної ради

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

20 квітня відбулося чергове планове засідання медичної ради управління охорони здоров'я Херсонської міської ради за участю головних лікарів міських медичних установ, їх заступників, а також головних спеціалістів міста. Засідання провів начальник управління охорони здоров'я Микола Іванович Гайдученко разом зі своїми заступниками Андрієм Михайловичем Бесєдіним та Тетяною Володимирівною Денисенко.

 

Головне питання, яке було винесене до розгляду, стосувалося стану надання медичної допомоги мешканцям міста, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Як доповіла запрошена на нараду начальник відділу персоніфікованого обліку та Чорнобильських питань управління соціальної політики Херсонської міської ради Лариса Леонідівна Лешко, медичне забезпечення даної категорії громадян здійснюється в рамках програми "Пільги на медичне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобільської катастрофи". У 2011 році з держбюджету були виділені грошові кошти в розмірі 93 тис. гр. на зубопротезування та безкоштовне медикаментозне забезпечення чорнобильцям, що на 4 тис. гр. більше, ніж у минулому році. У 2010 році 56 осіб отримали безкоштовно лікарські засоби, а 19-ти пільговикам були надані послуги з безкоштовного зубопротезування. Лариса Леонідівна підкреслила, що дана програма розрахована на амбулаторне лікування.

Затримало увагу остропроблемне питання, що стосується доступу чорнобильців до використання власних пільг – саме на етапі отримання медикаментів, коли із-за виникнення черги пільговиків в аптеку, далеко не всі з них можуть отримати медикаменти. Діти, постраждалі внаслідок катастрофи, сьогодні взагалі перебувають практично поза увагою... «Це дійсно важке і болюче питання, намагатися впливати на яке ми можемо тільки опосередковано, але щоб змінити ситуацію докорінно необхідний інший рівень вирішення проблеми, на жаль платформи управління охорони здоров'я для цього недостатньо,  підсумував Микола Гайдученко, позначивши, що для більш конкретного розляду проблеми найближчим часом буде зібрано окрему нараду.

На обговорення засідання медичної ради було також винесено питання про стан  захворюваності населення на гострі інфекційні захворювання. З доповіддю на цю тему виступила головний епідеміолог, завідуюча епідвідділом міської санепідстанції Лариса Володимирівна Манько. Торкнувшись питання захворюваності в місті гострими кишковими інфекціями, Лариса Володимирівна підкреслила, що від усіх хворих на гострі кишкові захворювання – близько 80% складають діти. Причому переважно – діти у віці від 1 до 4 років. Епідеміолог зазначила, що на сьогоднішній день в місті госпіталізація за підозрою на гостру кишкову інфекціію здійснюється в 92,9% випадків. Цікаво, що більш ніж в 50% випадків виникнення гострі кишкові інфекції мають вірусну природу.

            Крім того, Лариса Манько повідомила присутнім про те, що найближчим часом планується організація тренувально-показових навчань по боротьбі з особливо важливими інфекціями. У травні місяці проведення подібного заходу заплановано на базі Херсонської міської клінічної лікарні ім. А. і О. Тропіних.

 У подальшому в ході наради розглядалися робочі питання, а по закінченню засідання  Микола Гайдученко запропонував всім головним лікарям відвідати його кабінет з метою ознайомлення з інтернет-сайтом управління охорони здоров'я Херсонської міської ради.