Сайт Херсонської міської ради
Медична рада за підсумками роботи КЗ "Херсонська міська клінічна лікарня ім. А. і О. Тропіних" за 2010 рік

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

1 березня 2011 року в конференц-залі Херсонської міської клінічної лікарні ім. А. і О. Тропіних пройшла підсумкова медична рада зазначеної лікарні, у якій взяв участь начальник управління охорони здоров'я Херсонської міської ради Микола Іванович Гайдученко.

У пролозі зустрічі перед присутніми виступив голова Херсонської обласної організації ВГО «Ніхто, крім нас», голова Херсонського міського об'єднання ветеранських організацій «Союз «ПАТРІОТ», голова Дніпровської районної організації інвалідів та ветеранів бойових дій УСВА міста Херсона Юрій Олегович Бичковський.

Юрій Олегович, від імені воїнів-інтернаціоналістів, які проходили лікування в лікарні ім. А. і О.Тропіних, щиро подякував всім медичним працівникам та керівництву лікарні за їх нелегку працю, за милосердя та співчуття до тих, хто потребує медичної допомоги.

Голова ветеранської організації Бичковский Ю.О. проінформував присутніх в залі завідувачів структурних підрозділів та старших медичних сестер про те, що Правління Дніпровської районної організації інвалідів та ветеранів бойових дій УСВА міста Херсона прийняло рішення щодо нагородження медалями Українського Союзу ветеранів Афганістану "За заслуги" ІІІ ступеня начальника управління охорони здоров'я Миколу Івановича Гайдученка та головного лікаря лікарні ім. А. і О. Тропіних Леоніда Тимофійовича Ремигу. Це рішення - результат напруженої щоденної праці майже півтори тисячного колективу лікарні, всіх без виключення: лікарів, медичних сестер, санітарок, технічних працівників. І саме тому, Правління ветеранської організації звернулося до керівництва лікарні з проханням щодо надання дозволу на проведення церемонії вручення нагород під час проведення підсумкової медичної ради лікарні – Юрій Олегович Бичковський особисто подякував Леоніду Тимофійовичу Ремизі за порозуміння в цьому питанні та підкреслив, що такі сумісні зустрічі надають змогу ще раз сказати про те, що в цей складний час, коли фінансово-економічна криза негативно вплинула і на рівень фінансування системи охорони здоров’я і на матеріальне становище конкретних громадян, громада міста має згуртуватися разом навколо вирішення болючих соціальних та медичних питань.

Після цього відбулося вручення медалей УСВА «За заслуги» ІІІ ступеня.

 Крім того, Юрій Олегович Бичковський проінформував присутніх, що за розвиток ветеранського руху в лікарні ім. А. і О. Тропіних та особистий внесок у збереження її багаторічної історії голова Ради ветеранів лікарні Валентина Семенівна Ільїна нагороджена медаль Жукова. Він вручив Валентині Семенівні заслужену нагороду та побажав їй здоров’я, щастя, благополуччя та успіхів у роботі ветеранської організації лікарні.

    

На цьому церемонія вручення нагород була  завершена.

Згідно з порядком денним почали розглядатися основні питання у підсумках роботи установи. У формі порівняльного аналізу з доповіддю про стан справ у лікувальному закладі виступив головний лікар лікарні Леонід Тимофійович Ремига

Він поставив акценти насамперед на питаннях болючих та гострих, а також провів грані між об'ктівим і невиправданим щодо негативних показників роботи, загостривши увагу присутніх фахівців на тих кутах, де можна і потрібно впливати, домагаючись кращих результатів.

Досить конструктивною можна назвати підсумкову нараду, що відбулася. Багато вона мала роздумів на тему необхідності реформування – або модернізації – як системи охорони здоров'я в цілому, так і лікарні зокрема.   

            Відкритою, хоча і напруженною, була розмова про ефективность використання та контролю за розподіленням наданих бюджетних коштів та про пошуки можливостей і схем, що дозволяють знаходити додаткові джерела фінансування. Таке поняття, як ринок – ринок пацієнтів, – так сформулював фразу Микола Гайдученко, – на жаль, але вже міцно увійшло в нашу щоденність. І тому прінципи своєї роботи слід будувати і з урахуванням цієї обставини теж, – додав Микола Іванович.

Леонід Ремига в своєму виступі торкнувся, і вже неоднарозово, проблеми кадрового забезпечення лікарні, відмітивши, що найгострішою сьогодні є ситуація з дільничними терапевтами та педіатрами, рентгенологами, цитологами-лаборантами. Падіння престижу професії медика, яке відбувається через негідну заробіту плату – пекуче і дуже складне питання, яке практично неможливо розв'язати в умовах місцевого управління. Але – позитивним відгуком у медичній спільноті обговорюються пропозиції місцевої влади щодо розгляду можливості запровадження різних матеріальних компенсацій дільничній мережі, сімейним лікарям, – зазначив головний лікар.

В ході ради були розлянуті демографічні показники, сьогодні вони є досить напруженними в районі. Структура загальної смертності залишається на колишньому рівні: 62,2% – хвороби системи кровообігу, новоутворення – 13,4%, зовнішні причини (травми, отруєння) – 6,9%. Приорітетним, – на думку головного лікаря, – є питання збереження та укріплення здоров'я медичних працівників. В аналізі причин первинного виходу на інвалідність медичних працівників Леонід Тимофійович окреслив: перше місце – злоякісні новоутворення – 30%; на другому місці – хвороби системи кровообігу – 25%; на третьому – кістково-м’язова судома – майже 10%.

Ділянка, яка викликає найбільше занепокоєння та стурбованість – це стан захворюваності в районі на туберкульоз та рак. Щодо цих двох напрямків у роботі установи – головний лікар чітко визначив їх принципову важливість і першість, наказавши фахівцям в цьому році особливо ретельно працювати над ситуацією, що склалася. Високий показник виявлення туберкульозу та раку у Комсомольському районі насамперед обумовлений загальним високим показником захворюваності в районі, а також достатньою діагностикою, що проводиться в лікарні, – вважає заступник головного лікаря з поліклінічної роботи Світлана Пшенична, – однак безумовно, необхідно сконцентруватися на дуже серйозній роботі за цими напрямками.

            Багото здобутків було підсумовано на річній нараді. Це і позитивний досвід роботи структур при відкритті відділень сімейної медицини; впроваджені проекти «Лікарня доброзичлива до дитини», «Клініка дружня до молоді», «Грудне вигодування» та «Школа батьківського піклування» вже позитивно впливають на деякі показники відповідних служб, – про це додатково прозвітувала заступник головного лікаря по педіатрії Ніна Миколаївна Бражко. Покращилось матеріально-технічне становище акушерського відділення та відділення новонароджених, проведено ремонти, придбано апарат ШВЛ на суму 126,5 тис. грн., рентген установка на 75 тис.грн, пересувний УЗО апарат – 60 тис.грн. Відзначено покращання високої якості стаціонарної допомоги, впровадження сучасних медичних технологій, реалізація інвестиційних проектів і багото іншого.

            ...Але, досягнуте – хоч і є безумовним стимулом, все ж таки критика, або самокритика – залишається головним поштовхом до руху, вдосконалення; справедлива оцінка негативних фактів – це вже свого роду міст до зростання. Саме в цьому плані підходи головного лікаря – вміння дивитися на справжній стан речей об'єктивно і критично – викликають в колективі і повагу до керівника, і бажання домагатися більш якісних результатів.    

Зупинившись на загальних питаннях, позначивши завдання та цілі щодо подальшої роботи, гостро сфокусувавши увагу на кризові грані і прогалини, Леонід Ремига завершив виступ, підкресливши його фінальним резюме: «Головною метою реалізації державної політики в реформуванні первинного та вторинного рівня є створення такої системи управління, яка дозволить надавати медичну допомогу кожному мешканцю у потрібний час, у потрібному місці та з мінімальними витратами для бюджета».

 По основних показниках діяльності служб звітували заступники головного лікаря: 

 – по медичній частині Юрій Вікторович Бовкун,

- з педіатрії Ніна Миколаївна Бражко

- з поліклінічної роботі Світлана Василівна Пшенічна

Фінансово-економічний стан в лікарні за 2010 рік висвітлила головний бухгалтер лікарні Ольга Володимирівна Гудкова

 

Як післямова – прозвучав виступ голови профспілкового комітету лікарні Наталії Євгенівни Чорненької, яка прозвітувала перед коллективом про виконання норм та положень Коллективного договору між адміністрацією та трудовим коллективом коммунального закладу у 2010 році.

Наступна медична рада в міській клінічній лікарні ім. А. і О. Тропіних має відбутися 22 березня поточного року.