Сайт Херсонської міської ради
Медична рада

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

 

22 лютого в залі міськвиконкому було проведено медичну раду за підсумками роботи закладів охорони здоров'я міста Херсона за 2010 рік.

У роботі підсумкової ради взяли участь головні лікарі міських медичних установ, їх заступники, голови профспілкових комітетів медичних закладів, а також головні фахівці міста. Президію представляли: заступник міського голови Сергій Миколайович Черевко, начальник управління охорони здоров'я Херсонської міської ради Микола Іванович Гайдученко, голова Херсонської обласної організації профспілки працівників охорони здоров'я Володимир Михайлович Голдаєв, начальник відділу лікувально-профілактичної допомоги населенню управління охорони здоров'я Херсонської обласної державної адміністрації Ліна Володимирівна Бондарева, тимчасово виконуючий обов'язки головного державного санітарного лікаря Олексій Євгенович Галактіонов.

 

У ході ради велику увагу було зосереджено на пекучої на сьогоднішній день проблемі реформування галузі, майже критичному питанні кадрової недостатності, яка назріла від знецінення праці медичного працівника, відсутності мотивації до праці, необхідності проведення об'ємної, копіткої та злагодженої роботи всіх служб міста щодо зниження та попередження розповсюдження захворюваності серед населення на такі загрозливі й важкі захворювання, як туберкульоз, рак, ВІЛ (СНІД), серцево-судинна патологія, тощо.

Перед присутніми фахівцями з порівняльно-підсумковою доповіддю про роботу галузі звітував начальник управління охорони здоров'я Херсонської міської ради Микола Іванович Гайдученко. Розгорнуто і докладно він виклав проблемні сторони роботи практично всіх міських служб, підкресливши гостроту ситуації зростання захворюваності в місті на деякі дуже небезпечні і серйозні хвороби. Перш за все: кричуща проблема поширення онкозахворюваності, невтішні показники по місту, слабка онконастороженість населення ...

Показник захворюваності на рак в місті Херсоні за минулий рік зріс на 28,6%. Вражаюче, що у 20% онкохворих хвороба виявлена у 4-ій стадії. Начальник управління звернувся з наполяганням до всіх керівників лікувальних установ міста, спеціаластів всіх напрямків звернути особливу увагу на дане становище, щоб запобігти подальшому поглибленню цієї болючої проблеми, яка з кожним роком загострюється не тільки в місті, а й у всій країні.

Невтішним також є показник захворюванности системи кровообігу – на сьогодні він складає 27% від усіх хвороб, тобто у кожного 20-го мешканця Херсона виявлено захворювання серцево-судинної системи.

Серьозну тривогу визиває стан захворюванності на туберкульоз та ВІЛ (СНІД).

Протягом 2010 року в місті Херсоні у 183 осіб виявлена вперше ВІЛ-інфекція (з них 55 осіб є мешканцями інших міст). На обліку з ВІЛ (СНІД) знаходяться 815 осіб – що на 13,7% більше, ніж у попередньому році.

Показник захворюванності на туберкульоз знизився, але незначно – він складає 1,3%. По місту Херсону хворих на активний туберкульоз за 2010 рік було виявлено близько 300 осіб, 484 хворих госпіталізовано.

– Особливої уваги, - наголосив начальник управління, - заслуговує стан первинної інвалідності в місті. Показник первинного виходу на інвалідність збільшився в порівнянні з попереднім роком на 3,5%.

Не могла не зайняти уваги інформація за станом охорони материнства і дитинства, оскільки надання якісної медичної допомоги матері і дитині, - як підкреслив Микола Іванович, - залишається пріоритетним напрямом в роботі системи охорони здоров'я міста. Зупинившись на проблемі абортів, він відзначив, що хоча на сьогодні показник абортів серед жінок репродуктивного віку дещо знизився, все ж він залишається досить високим, складаючи 28 випадків на 1 тис. населення. Отже питання збереження репродуктивного здоров'я жінок в місті Херсоні не може бути зведено з першого плану.

В ході засідання начальник управління поставив наголос на важливих завданнях галузі, серед яких зазначив ранню діагностику ендокринних захворювань, зокрема цукрового діабету, уточнивши, що на сьогоднішній день 2,5% населення міста живе з діагнозом «цукровий діабет».

Ще багато питань, підсумовуючи минулий рік, було піднято в ході наради.... Концентровано і детально виступили з доповідями головні фахівці, керівники медичних закладів та їх заступники. У ході засідання було представлено багато порівнянь щодо показників роботи галузі за останні кілька років, чітко визначені першочергові завдання, підведені підсумки, намічені пріоритетні напрямки роботи галузі, а також скоординовані плани реалізації тих проргамм і заходів, які вже виконуються і вкрай важливі для міста.

Цікаві пропозиції під час свого виступу виніс до роздумів слухачів Леонід Ремига, головний лікар Херсонської міської клінічної лікарні ім. А. і О. Тропіних, представивши варіант шляхів реалізації оптимізації комунального закладу.Леонід Тимофійович також поставив акцент на необхідності вирішення питання компенсацій медичним працівникам, створенні, так би мовити, системи охорони професійного здоров'я медичних працівників.

Думка про створення програми соціальної підтримки для медичних працівників стала тією об'єднуючою ідеєю, яку підтримали всі без виключення присутні медики.

Завершуючи засідання, заступник міського голови Сергій Черевко подякував усім за виконану роботу, подарувавши найкращі побажання та поздоровлення зі святом захисника Вітчизни.

 

Підготувала Тетяна КОНДАКОВА