Сайт Херсонської міської ради
Річниця вводу військ до Афганістану

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

 

Шановні херсонці!

 

25 грудня 2010 року виповнюється 31 рік з дня вводу радянських військ до республіки Афганістан. Майже 10 років тривала та далека, офіційно не оголошена, війна - 15 лютого 1989 року вона нарешті закінчилася, залишивши після себе тисячі жертв, сльози і горе в мирних родинах.

 

Тисячі українських солдат загинули в боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. Сивіли від горя батьки і матері, ховаючи своїх дітей, сиротіли діти, вдовами ставали жінки в мирний час. У скількох сімей і до нині у траурному обрамлені зберігаються фотографії синів!

Одну нагороду заробили вони за проявлену мужність і героїзм - право бути похованим на рідній землі. Летіли в Україну «чорні тюльпани» з цинковими гробами… Україна втратила близько 4000 молодих хлопців, 6000 стали інвалідами, ще 72 чоловіка залишились в полоні або пропали безвісти. Третина учасників афганської війни була родом з квітучої української землі. На їх долю випало випробування вогнем і кров'ю. Молоді герої, про яких ми згадуємо в цей день, здійснили подвиг, прославили своє покоління.

Сьогодні в лікувально-профілактичних закладах міста працює багато учасників тих далеких подій – медики, водії, фахівці інших професій. Час лікує рани. Але фізичні. А в душі, у пам'яті воїнів-афганців назавжди залишаться суворі будні Афганістану, які випали на їх долю. Їм випало жити - так кажуть про тих, хто повернувся до рідного дому, порядкує рідну землю, віддаючи їй свої сили і вміння.

В цей день, відаючи пошану тим, хто пройшов пекло війни в Афганістані, ми схиляємо голову перед їх відвагою та мужністю.

Ми бажаємо всім воїнам-афганцям щастя, здоров’я, благополуччя, мирного неба та всього самого найкращого.


Начальник управління М.І.Гайдученко


Для того, щоб завантажити для прослуховування пісню «В медсанбаті» натисніть тут.