Сайт Херсонської міської ради
«Важкий діагноз: випадок із практики»

Увага! Відкрито в новому вікні. PDFДрукуватиЕлектронна адреса

- під такою назвою у великій залі міської ради 19 травня відбулася міжобласна науково-практична конференція лікарів.

Понад 300 медичних фахівців лікувально-профілактичних установ міста й області зібралися для обміну досвідом та обговорення важких діагнозів вузькими спеціалістами, які стикалися з подібними клінічними випадками у практичній діяльності. В заході взяли участь заступник міського голови Сергій Черевко, представники всіх медичних закладів міста, а також професори Одеського державного медичного університету ім. М.Пирогова. 

«Саме завдяки старанням лікарів клінічних лікарень все частіше відбуваються різноманітні за форматом і тематикою конференції. Досвід херсонських лікарів досить значний, про що свідчать численні виліковані пацієнти з інших міст, - відмітив С. Черевко, - Тематика сьогоднішнього заходу є надактуальною, адже пацієнти досить часто вимагають миттєвого встановлення діагнозу, не розуміючи, що кожен організм є унікальним». Він побажав учасникам конференції цікавої, змістовної роботи, взаємовигідного обміну знаннями.

Учасники конференції запропонували доповіді та презентації власного досвіду діагностування та лікування складних випадків хвороб. Зокрема, йшлося про лікування дітей з онкогематологічною патологією, медичну допомогу пацієнтам з інфекційними діагнозами, в тому числі, із застосуваням комбінованих методів фотомодифікації крові, реабілітацію хворих після перенесеного мозкового інсульту, сучасні стратегії лікування інфаркту міокарду із застосуванням новітніх електронних технологій тощо. Херсонські лікарі поділились 15-річним досвідом лікування підшлункової залози та трирічним досвідом лікування онкохворих пацієнтів дитячого онкоцентру, який працює на базі Херсонської обласної дитячої клінічної лікарні.

Начальник управління охорони здоров’я Микола Гайдученко повідомив про винесення профільною депутатською комісією на розгляд сесії міської ради питання щодо додаткового виділення з міського бюджету 0,5 млн. грн. на компенсацію 50% платежів за житлово-комунальні послуги дільничним лікарям, лікарям-фтізіатрам та ін. Після затвердження бюджету, вперше в Україні, зазначені виплати будуть здійснюватись відповідно до міської комплексної програми «Соціальний захист».